Yuvarlak Akıllı Telefon Cyrcle, CES 2020’de Sergileniyor

 Yuvarlak Akıllı Telefon Cyrcle, CES 2020’de Sergileniyor

‘Akıllı telefon’ terimini görsel olarak anlatmanızı istesek yanıtınız ne olurdu? Muhtemelen çabucak hepimiz siyah çerçeveli, dikdörtgen, büyük ekranlı bir cihaz olarak tanımlardık. Pekala hiç bu kalıbı kıracak bir akıllı telefon kullanmayı düşündünüz mü? Şayet yanıtınız ‘evet’ ise sizleri Cyrcle ile tanıştıralım.

Aslına bakacak olursanız Cyrcle, şirketin birinci ‘farklı’ akıllı telefonu değil. Şirket yuvarlak dizaynlı birinci akıllı telefonunu 2016 yılında 2G destekli olarak gün yüzüne çıkardı. O günden bu yana cihaz 4G LTE yani 4.5G destekli olacak halde geliştirildi. Dahası, üretici şirket olan Cyrcle, bu telefonu 2021 yılının birinci yarısında 700 dolar fiyat etiketi ile satışa sunmayı planlıyor.

Farklılık isteyenlere: Yuvarlak akıllı telefon Cyrcle

Cyrcle, bir tarafı düz, başka tarafı dıştan çektikli umumî olarak yuvarlak hatlı bir akıllı telefon. Cihazın daha evvel gördüğünüz hiçbir akıllı telefona benzemediğini tamamıyla kabul ediyoruz. Velev bir telefondan çok devasa boyutlu bir akıllı saate benzediği dahi söylenebilir. Lakin hedef da bu değil mi aslında: Kalıpları kırmak.

3,45 inçlik dokunmatik bir ekrana sahip olan bu yuvarlak akıllı telefon Android 9 Pie işletim sistemi ile çalışıyor. Cihaz yuvarlak bir ekrana sahip olduğu için tatbik arayüzlerinin de buna nazaran şekillenmesi gerekiyor. Şirket CEO Christina Cyr, kullanıcı geri bildirimlerini dikkate aldıklarını belirterek tanınan pratiklerin kare formundaki arayüzlerinin ekrana tam oturması için ekranda küçültüleğini belirtti.

Cyrcle mutlaka premium bir akıllı telefon değil. Velev cihazın CES 2020’de sergilenen prototipi 3D ağırlık makinesi ile oluşturulmuştu ve pek çok tasarım yanlışı bulunuyordu. Bununla birlikte cihazda 2GB RAM, 16 GB depolama sahası, önde ve artta 13 MP’lik birer kamera, Bluetooth 4.2 desteği ve 2.000mAh batarya bulunuyor.

Donanım açısından günümüz akıllı telefonlarının gerisinde bulunan bu yuvarlak akıllı telefonda bir mekanına iki başka 3,5 mm kulaklık girişi bulunuyor. Zira Cyrcle şirketi, gençlerin arkadaşları ile dinledikleri müzikleri paylaşmak isteyebileceğini düşünüyor. Cyrcle’da ayrıyeten çift SIM kart desteği de bulunuyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

Çerez Örnek