Yurtdışı Tatilleri En Fazla 3 Ay Taksitlendirilecek

 Yurtdışı Tatilleri En Fazla 3 Ay Taksitlendirilecek

2020 yılına girmemizle birlikte hayatımıza birtakım yeni resmi tatbikler girmeye başladı. Geçtiğimiz hafta sizlerle paylaştığımız bir haberimizde, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun (BDDK) aldığı yeni bir kararı aktarmış, bedeli 3.500 TL’den yüksek olan akıllı telefonlarda uygulanan 6 aylık taksit pratiğinin 3 aya düşüldüğünü belirtmiştik. Artık tekrar benzerbir haberle önünüzdeyiz.

BDDK bu sefer, yurtdışınailişkin harcamalarda uygulanan 6 aylık taksit tatbikinin 3 aya düşürülmesine karar verdi. Alınan karar doğrultusunda vatandaşlar, yurtdışına ait tatil harcamalarında en ziyade 3 taksit yapabilecekler. Böylece yurtdışına tatile gitmeyi düşünen vatandaşlar, artık daha yüklü aylık ödemeler yapmak durumunda kalacaklar.

Yurtdışı tatillerinde taksiti sonu 3’e düştü

Yeni düzenlemeyle birlikte yurtdışına çıkmak isteyen vatandaşlar; havayolu, seyahat acentası ve konaklama ile ilgili tüm masraflarında en fazla3 taksit yapabilecekler. Mevzuya ait açıklamalarda bulunan BDDK, Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmeliğin 26. unsurunun yedinci fıkrasında değişikliğe gidildiğini ve laf konusu taksitlerin 6 ay noktasına 3 ay ile sonlandırıldığını açıkladı.

Aslına bakacak olursak BDDK, yurtdışına ait tatil harcamalarında uygulanan 6 taksit hududunu geçtiğimiz yıl içerisinde almıştı. Aldığı kararı bu yıl değiştirmeye karar veren BDDK, sonunda vatandaşların yurtdışı tatillerinde kullandıkları 6 ay taksit imkanını daha da düşürmüş oldu. BDDK’nın yeni kararı, yurtiçi tatillerini ise kapsamıyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

Çerez Örnek