YouTube’un iOS Sürümüne, Filtre Etiketleri Özelliği Geldi

 YouTube’un iOS Sürümüne, Filtre Etiketleri Özelliği Geldi

ABD merkezli teknoloji devi Google’ın en tanınan hizmetlerinden bir tanesi YouTube. Çevrimiçi medya platformu olarak hizmet veren ve uzun vadedir hayatımızın içerisinde olan YouTube, geçtiğimiz yıl itibarıyla büyük değişimler geçirdi. YouTube geliştirici ekibi, mahsusen platformun mobil pratiklerini elden geçirdi ve pek çok yeniliği kullanıcıların hizmetine sundu.

Şimdiyse YouTube’un geliştirici ekibi, tatbikin iOS sürümünü güncelledi ve yeni bir özelliği tasarrufa sundu. Bu özellik, “Abonelikler” sahifesi altına ekleniyor ve şahsileştirilmiş etiketlerden oluşuyor. Kullanıcılar, bu yeni özellik kapsamında yalnızca abone olduğu kanallara ilişkin “filtrelenmiş” içerikleri görüntülüyorlar. Örneğin “İzlenmeyenler” isimli etiket, abone olduğunuz kanalların şimdi izlemediğiniz medyalarını listeliyor.

Şu an için yalnızca iPhone‘lara sunulmuş olan şahsileştirilmiş etiketler özelliği, YouTube’un daha işlevsel bir hale gelmesini sağlıyor. Zira kullanıcılar, YouTube ekibinin sunduğu etiketleri kullanarak medyaları direkt filtrelemiş oluyorlar. Bu da kullanıcıların, erişmek istedikleri içeriklere daha kolay bir biçimde ulaşabilmelerini sağlıyor.

İşte YouTube’un iOS versiyonuna eklenen o etiketler

  • Tümü: Bu etiket, abone olduğunuz YouTube kanallarının yüklediği yeni görüntülerin hepsini görmenizi sağlıyor. Bu etiket altında abone olduğunuz kanallar haricinde hiçbir içeriği görmüyorsunuz.
  • Bugün: Bugün etiketi, son 24 saat içerisinde yayınlanmış olan YouTube medyalarını sizlere listeliyor. Böylece YouTube’un yeni içeriklerinden ebediyen haberdar olabiliyorsunuz.
  • İzlemeye Devam Edin: Bu etiketi kullanarak izlemeye başlayıp, yarıda bıraktığınız medyaları görüntüleyebiliyorsunuz. Bu sayede hiçbir medyanız yarıda kalmamış oluyor.
  • İzlenmeyenler: Şayet daha evvel izlediğiniz medyaları görmek istemiyorsanız, bu etiketi kullanabilirsiniz. Bu etiket altında sizlere, yalnızca izlemediğiniz görüntüler gösteriliyor.
  • Canlı: YouTube üzerinden bir vadedir canlı yayınlar yapılabiliyor. İşte bu etiket, o an yapılan canlı yayınların listelenmesine yardımcı oluyor.
  • Yayınlar: YouTube kanalları, hengam devir gönderiler paylaşabiliyorlar. İşte bu gönderileri takip etmek için, “Gönderiler” etiketini kullanabilirsiniz.

Eğer sizler de bir iPhone sahibiyseniz, App Store aracılığıyla YouTube pratiğini güncelleyin. Yapacağınız güncelleme süreci, YouTube’un yeni özelliğinin canlı olarak kullanılabilmesine yardımcı olacaktır. Gelgelelim şayet Android platformuna dahilseniz, bu özelliği kullanabilmek için bir müddet daha beklemeniz gerekiyor. YouTube geliştiricileri, özelliğin “gelecekte” Android için de tasarrufa sunulacağını açıkladılar.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

Çerez Örnek