YouTube, Android ve iOS’ta Yorumların Yerini Değiştiriyor

 YouTube, Android ve iOS’ta Yorumların Yerini Değiştiriyor

Youtube’un mobil tatbikinde görüntü icmalleri, şu ana kadar önerilen medyaların altında mekan alıyordu. Videonun yorumlarını görmek isteyen kullanıcılar, ama önerilen görüntülerin sonuna geldiğinde icmalleri görebiliyordu. Gelen tenkitler üzerinde YouTube, görüntü icmallerinin arayüzdeki tarafını değiştirmeye karar vermiş ve çalışmalara başlamıştı. Biz de YouTube’un bu arayüz değişikliğini sizlere ivedilikle duyurmuştuk.

Mobil uygulamalar için YouTube, arayüz güncellemesini tamamladı ve artık, yorumlar’ın görüntü açıklamasının derhal altında mahal alacağı arayüz güncellemesinin detayları malûm oldu. Bundan bu türlü YouTube’un hem Android hem de iOS tatbikinde görüntü icmalleri, oynatılan medyanın açıklamasının derhal altında bölge alacak.

Youtube, görüntü tahlillerinin sıralanma metodunda de değişikliklere gitti. Bundan sonra icmaller kullanıcının etkileşimlerine nazaran otomatik olarak sıralanacak. İçerik oluşturucular tarafından sabitlenen tefsirler ise bundan sonra Yorumlar’ın birinci sıralarında görülmeyecek.

YouTube’un mobil pratiğinin arayüzünde diğer değişiklikler de yapıldı

Youtube, görüntü tefsirlerinin bölgesini değiştirdiği arayüz güncellemesinde kimi öteki değişiklikler de yaptı. Yeni arayüzde Sıradaki Medya kısmında görünen görüntünün küçük resmi, medya başlığının tam olarak görülebileceği formda büyütüldü.

YouTube’un yaptığı değişiklikleri içeren güncelleme ne Android ne de iOS tatbikleri için şimdi yayınlanmadı. Güncellemenin birkaç gün içinde yayınlanması bekleniyor. Güncelleme için tatbik mağazasından YouTube tatbik güncellemelerini denetim etmeyi unutmayın.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın