Yetenekli Tesla Sürücüsü, Büyük Bir Kazayı Atlattı

 Yetenekli Tesla Sürücüsü, Büyük Bir Kazayı Atlattı

Elektrikli arabaların öncüsü olarak sayabileceğimiz Tesla, bugüne kadar gördüklerimizle güvenlik konusunda kendisini kanıtlamayı başardı. Şirketin her modelinde bulunan gelişmiş sistemler, sürücünün otomatik denetimi etkinleştirmemesi durumunda bile anlık olarak reaksiyon verebiliyor.

Tesla’nın kazayı kıl hissesi atlattığı manzaraları bugüne kadar çok gördük ama bugün göreceğimiz imgede aslında Tesla’nın gelişmiş sistemleri rol oynamıyor. İzleyeceğimiz görüntü, sürücünün reaksiyon yeteneğini ortaya çıkarıyor. Gelin, o şok edici görüntüye yakından bakalım.

Bu kere bir sürücü Tesla Model 3’ü kurtardı:

Tesla Model 3’üyle Almanya’da bir otobanda ilerleyen Simon Schneider, önünde oluşan trafiği aşmak için sol şeride geçiyor ama tam da bu sırada kendisi üzere davranmaya çalışan bir sürücü, Tesla Model 3’ün sadece önüne kırmakla kalmıyor, birebir devranda en sol şeride de geçmeye çalışıyor.

Tam da bu sırada Tesla Model 3’ün yetenekli sürücüsü, en sol şeride geçmeye çalışan arabaya çarpmamak için güçlükle ve ani bir manevra yapıyor. Sürücü, sol tarafta bulunan beton bariyerlere ve sağ taraftan gelen otomobile çarpmaktan santimetrelerle kurtuluyor.

Yetenekli sürücü sayesinde ne günahlı sürüş yapan araba ne de Tesla Model 3, hiçbir kazaya karışmıyor. Bu süreç boyunca Tesla Model 3’ün Otopilot modu kapalı konumdaydı ve kaza anında Tesla Model 3’te nokta alan kaza önleyici sistemler de devreye girmedi. Bu imajlar, bizlere bir defa daha trafikte ne kadar dikkatli olmamız gerektiğini hatırlatıyor.

Tabii Tesla Model 3’ün rastgele bir tedbiri bu kaza anında devreye girmese de bu durum, Tesla’nın arabalarının ne kadar inançlı olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Bunu sadece biz söylemiyoruz; bugüne kadar yapılan birçok değerlendirmede Tesla, gayri arabalardan kat kat inançlı bulundu.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın