Ana sayfa Mobil Yeni yüzü Aras Bulut İynemli oldu

Yeni yüzü Aras Bulut İynemli oldu

Vodafone’un yeni marka vaadinin tanıtıldığı online toplantıda konuşan Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy, şunları söyledi:

18
0

Marka iletişiminde yeni bir döneme girdiğini duyuran Vodafone, önümüzdeki zamanda tüm reklam tanıtımlarında teknoloji-insan birlikteliği ile yazılmış hikâyelere yer vereceğini açıkladı. Bu kapsamda Vodafone’un yeni reklam tanıtım yüzü ise sevilen sanatçı Aras Bulut İynemli olacak.

Ekranların popüler yüzü Aras Bulut İynemli’nin Vodafone müşterilerinin deneyimlerinden yola çıkan hikâyeler anlatacağı reklam tanıtımlarda, teknolojiyi kıymetli kılan unsurun insan olduğu mesajı verilecek. Vodafone’un yeni reklam tanıtım yüzü Aras Bulut İynemli, televizyon reklam tanıtımlarının beraberinde radyo, açıkhava, özel dijital projeler, mağaza içi görünürlük gibi tüm iletişim mecralarında yer alacak.

Vodafone’un yeni marka vaadinin tanıtıldığı online toplantıda konuşan Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy, şunları söyledi:

“Teknolojimizle hergün yaklaşık 25 000 000 insanın hayatına dokunuyoruz. İnsan-teknoloji birlikteliği ile yazılmış milyonlarca hikâyede pay sahibi olmaktan mutluluk duyuyoruz. Yeni iletişim rotamızda, teknoloji ve insanın yan yana gelmesi ile ortaya çıkan hikayelere ‘Senin teknolojin, senin hikâyen’ mesajıyla yer vereceğiz. Reklam yüzümüz, sevilen sanatçımız Aras Bulut İynemli olacak. Yeni dönem reklam tanıtımlarımız için kullanıcı deneyimlerinin anlatılmasına dayalı bir kurgu oluşturduk. Müşterilerimize ‘teknolojimizi kıymetli kılan esasında sizlersiniz’ diyoruz.”

Aras Bulut İynemli ise şöyle konuştu:

“Oyuncular olarak, hikâyelere hizmet ediyoruz; işimiz, hikâye anlatmak. Hikâyelerin inanılmaz bir gücü olduğuna inanıyorum. Bu ortaklığının benim için bir diğer güzel yanı da teknoloji vurgusu. Kendi adıma, günlük hayatımda işimi kolaylaştıracağına inandığım her teknolojiyi kullanıyorum.”

16.5 MİLYON DİJİTAL MÜŞTERİ, 700 MİLYON ETKİLEŞİM

Online toplantıda Vodafone ürün ve servislerine ilişkin bazı veriler de paylaşıldı. Buna göre, Vodafone Yanımda, Online Self Servis ve Vodafone TV gibi dijital kanalları kullanan aylık aktif müşteri sayısı 16.5 milyona ulaşırken, bu müşterilerin aylık toplam etkileşimi 700 000 000 oldu.

Vodafone Yanımda uygulamasının kullanıcı sayısı 13 000 000a yükselirken, Vodafone’un online alışveriş platformu Vodafone Yanımda Fırsatlar Dünyası’nın kullanıcı sayısı 9 milyonu aştı. Vodafone TV uygulaması 3 000 000 kez indirilirken, kullanıcı sayısı 1 000 000a ulaştı. Vodafone TV üzerinden EBA TV’yi takip eden kullanıcı sayısı ise 300 bini geçti. Vodafone Evde İnternet kullanıcı sayısı ise 1.1 000 000 oldu. Vodafone’un dijital kişisel asistanı TOBi, aylık 2 000 000 tekil kullanıcıya ulaşırken, toplam 4 milyonu aşan sohbet gerçekleştirdi.