Yeni Assassin’s Creed Oyununun Adı ve Teması Ortaya Çıktı

 Yeni Assassin’s Creed Oyununun Adı ve Teması Ortaya Çıktı

Geçtiğimiz yılki birtakım raporlarda, 2020’de PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X ve PC platformlarına çıkacak olan yeni Assassin’s Creed’in, oyuncuları Viking memleketine götüreceğini tez edilmişti. Bunun sahih olup olmadığını yalnızca hengam gösterecek; gelgelelim ortaya çıkan yeni sızıntı, bu tezleri daha da güçlendirecek üzere görünüyor.

Söz konusu sızıntının merkezi Amazon Almanya. Paylaşılan ekran imgelerinde, ‘Assassin’s Creed Ragnarok – Valhalla Edition’ isminde bir oyunun listelendiğini görüyoruz. Ne yazık ki, bunun gerçek mi yoksa geçersiz mi olduğunu şu an için bilmiyoruz; ama geçmiş sızıntıları da hesaba kattığımızda doğruluk hakkının bir oldukça yüksek olduğunu söyleyebiliriz.

Amazon Almanya’nın sitesinden alınan ekran imajı:

Yeni Assassin’s Creed oyunun Nordik temalı olacağına inanmak için elimizde birçok neden var. Hatırlayanlar olacaktır; bu spekülasyon rüzgarı birinci olarak, The Division 2’deki bir oyuncu tarafından başlatılmıştı. Ubisoft imzalı oyunun içindeki bir posterde, Assassin’s Creed serisinden bildiğimiz Eden of Apple‘ı tutan bir İskandinav yaradanını görmüştük.

The Division 2 haritasında görülen oyun içi poster:

Ertesi gün, oyun sanayisinin önde gelen gazetecilerinden birinin raporu ortaya çıktı ve serinin hakikaten de Viking temalı olduğu bildirildi. Ve artık de, Amazon’da Assassin’s Creed Ragnarok – Valhalla Edition ismiyle beliren oyun, yeni halkanın nitekim de İskandinavya’da geçebileceğine işaret ediyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

Çerez Örnek