Windows 10’daki Garip ‘Turuncu Ekran Görüntüsü Hatası’
10 Eyl, 2019 12:31 tarihinde eklendi

Windows 10’daki Garip ‘Turuncu Ekran Görüntüsü Hatası’

Windows 10’daki Garip ‘Turuncu Ekran Görüntüsü Hatası’

Windows 10’un son gösterilen güncellemesi KB4512941’de yüksek işlemci kullanımı ve muntazam çalışmayan Windows Arama hizmeti ile ilgili haberler çıkmıştı. Son güncelleme olan KB4512941’le ilgili bir başka hata daha ortaya çıktı. Ekran görüntüsü almak isteyen Windows 10 kullanıcıları  turuncu ya da kırmızı bir ekranla karşılaşıyorlar.

Kullanıcıların paylaştıkları hata raporlarına nazaran ekran görüntüsü alınmak istendiğinde ekran tamamen kırmızı oluyor. Bir kaç farklı yöntemle ekran görüntüsü almaya çalışan kullanıcılar aynı kırmızı ekranla karşılaşmaya devam etti.

Kırmızı/turuncu ekran hatası yalnız ekran görüntüsü alındığında ortaya çıkmıyor. Bir başka kullanıcının gönderdiği hata raporuna gore oturum açmak için bilgiler girildikten sonra masaüstünde birkaç dakika sonra kırmızı renk ortaya çıkıyor.

Bu hatanın bilgisayarların grafik sürücülerinden kaynaklı olabileceği düşünülüyor. Grafik sürücüsünün güncellenmesi ile sorunun ortadan kalkabileceği iddia edildi.

Hatayı engellemek için grafik sürücünüzü şu şekilde güncelleyebilirsiniz:

  1. Aygıt Yöneticisine girip, Görüntü Bağdaştırıcılar kısmına tıklayın.
  2.  Sürücü kısmına tıklayın.
  3.  Sürücü kısmından “Sürücüyü Güncelle” kısmı tıklayın.
  4. “Otomatik olarak ara”yı seçin.
  5.  Talimatları takip edin ve bilgisayarınızı baştan başlatın.

Yukarıda anlattığımız şekilde sürücü güncellenmezse bilgisayar üreticisinin internet sitesinden grafik sürücüsünde bir güncelleme olup olmadığını kontrol edin.

Like

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *