Güncel İş İlanlarını Bulabileceğiniz En İyi 8 Kariyer Sitesi
10 Eyl, 2019 12:19 tarihinde eklendi

Güncel İş İlanlarını Bulabileceğiniz En İyi 8 Kariyer Sitesi

Güncel İş İlanlarını Bulabileceğiniz En İyi 8 Kariyer Sitesi

İş bulmak, kariyer yapmak kimi zaman düşünülenden çok daha zor olabiliyor. İş hayatına giriş yapmak isteyen yahut “İş kurmak isterim” diyen herkesin kullanabileceği bu siteler, fazlaca kısa sürede bu süreçleri atlatmanıza olanak sağlıyor. Özellikle part time iş ilanları bulmaya çabalayan insanoğlu bu sitelerde yoğun mesai harcayabiliyorlar.

Hepimiz de bu platformlara yakından bakan bir yazı hazırlamak istedik. İş hayatına atılmak isteyen okurlarımız da listemizde bulunan sitelerden kendilerine uygun bulunduğunu düşündükleri platformlara göz atabilir.

En iyi iş bulma siteleri (Özet liste):

  • İşbul net
  • Yenibiriş
  • Eleman online
  • Eleman net
  • Secretcv
  • Kariyer net
  • Linkedin
  • İşkur

En iyi kariyer yapma siteleri:

İşbul net:

İşbul net, Türkiye genelinde yaklaşık 5.000 duyuruıyla iş arayan insanları bekliyor. Site içinde bulunan ilanlar arasında tercümanlık ve part time eleman ilanlarından tutun, sıvıyakıt satış temsilcisi ve fotomodellik ilanlarına kadar biroldukça pozisyon bulunuyor.

Bu ilanları görüntülemek için işbul net giriş bilgilerinizi girmiş olmanıza gerek de yok. Yalnızca siteye girip “İş ilanları” sekmesine tıklamanız yeterli. İşbul net, sık sık “Artık bir iş bul” söylemleriyle karşı karşıya kalan yeni mezun arkadaşlarımız için çok kullanışlı bir platform. Dilerseniz siteye buradan ulaşabilirsiniz.

Yenibiriş:

Yenibiriş, 10.000’i aşkın iş ilanına sahip bir iş bulma platformu.Bu ilanlar temizlik mensubu, yabancı dil öğretmenliği, yazılım uzmanlığı ve resepsiyonistlik şeklinde biroldukça alana yayılmış durumda. Bu tarz şeylerin yanı sıra, bu ilanları görmek için İşbul net de olduğu şeklinde gene yenibiriş üye giriş bilgilerinizi girmenize gerek yok.

Üye olduktan sonra ise Yenibiriş cv oluşturma sayfası vesilesiyle detaylı bir şekilde özgeçmişinizi hazırlayabilirsiniz. Bundan sonra ise şehriniz ve arzu ettiğiniz iş türünü sitede bulunan filtreler vesilesiyle seçerek ilanlara göz atabilirsiniz. Isterseniz siteye buradan ulaşabilirsiniz.

Eleman online:

Eleman online, net uzantısına değil de com.Tr uzantısına bağlı olduğundan sizi yanıltmasın, kendisi Türkiye içerisinde geliştirilmiş bir platform. Platform, içinde bulunan iş duyuruı sayısı anlamında listemizde bulunan öteki sitelere oranla birazcık zayıf olsa da biroldukça alanda iş duyuruı mevcut.

Bu ilanlar arasında “Usta Mangalcı” pozisyonundan tutun iç mimara kadar geniş bir yelpaze mevcut. Diğer siteler benzer biçimde, eleman online da üye ol zorunluluğu olmayan sitelerden. İçinde çok sayıda farklı iş ilanı ve firma girişi bulunan eleman online, yaklaşık 320 bin üyeye sahip. Isterseniz siteye buradan ulaşabilirsiniz.

Eleman net:

Eleman net, daha sayfayı açar açmaz rağmenıza çıkan hoş tasarımıyla içerisinde çok sayıda Eleman net işvereni ve iş duyuruına sahip olduğunu belli ediyor. Bu mevzuyu biraz daha açmak gerekirse, sitenin kendi verdiği bilgilere nazaran içerisinde 25 bini aşkın firma, 10 milyonu aşkın iş arayan ve 5 milyonu aşkın aylık ziyaretçi barındırıyor.

Eleman net, indirebileceğiniz bir mobil uygulamaya da haiz. Hem bu mobil uygulama üzerinden hem de web sitesi üzerinden Eleman net’e kolayca kaydolmak mümkün. Isterseniz siteye buradan ulaşabilirsiniz.

Secretcv:

Secretcv de bir diğer com.Tr uzantısına haiz platform. İçerisinde çeşitliliği fazlaca bolca, 10.000’e yakın ilan bulunuyor. Secretcv’nin listemizde bulunan diğer sitelere gore en büyük farkı ise, isminde de bulunmuş olduğu benzer biçimde gizliliğie daha çok önem veriyor olması.

Platform üzerinde işveren ve iş arayanların kendi bilgilerini gizlemek benzer biçimde bir seçeneği var. Bununla birlikte, Secretcv giriş bilgilerinizi girmiş olsanız bile gizli bilgilere ulaşamıyorsunuz. Son olarak, Secretcv de indirilebilir bir uygulamaya sahip. Dilerseniz siteye buradan ulaşabilirsiniz.

Kariyer net:

Kariyer net, iş arayan her insanın aklına ilk gelen sitelerden birisidir. Uzun zamandır kullanımda olan platform, 25 milyon kişiyi aşkın bir özgeçmiş veritabanına sahip. Aklınıza gelebilecek her tür, her kategori ve her şehirde iş ilanlarını içinde bulunduran Kariyer net, cv hazırlamak için de oldukça kullanışlı bir panele haiz.

Kariyet net, bununla beraber “Kariyerim” adıyla da biliniyor. Bu kadar geniş bir platform için, adeta bir kariyer merkezi demek yanlış olmaz. Kariyet net işvereni olmak ya da Kariyer net iş ilanları sayfasına ulaşmak için buraya tıklayarak ana sayfaya gidebilirsiniz.

LinkedIn:

LinkedIn, global anlamda maksimum kullanılan iş bulma sitelerinden birisi. İçerisinde her kategoriden on binlerce iş ilanı bulunuyor. LinkedIn giriş yapması birazcık daha uğraşlı sadece bunu kesinlikle geri ödeyen bir yapıya sahip. Kariyer yapmak isteyen birisi için asla kaçırılmaması gereken bir site.

LinkedIn iş ilanları çok fazla demiştik, bu ilanlar içinde üst düzey yönetici pozisyonlarından tutun, evden tercüman olarak çalışılabilecek ilanlara kadar bir sürü seçenek mevcut. Herkesin bir LinkedIn hesabı olması tavsiye edilir. Bundan dolayı aktif olarak kullanmıyor olsanız bile Linkedin hesap silme işlemini yapmamanızı tavsiye ederiz. Isterseniz siteye buradan ulaşabilirsiniz.

İŞKUR:

Çalışma ve sosyal Güvenlik Bakanlığı bünyesin altında bulunan İŞKUR, resmî bir kurum olmasıyla dikkat çekiyor. İşkur, giriş yaptıktan sonrasında biroldukça iş duyuruı ile kullanıcısını karşılıyor ve kayıt işleminin çok zor olduğu söylenemez.

İşkur, resmî bir kuruluş olduğu için güvenilirlik olarak da üst sıralarda olduğu bir gerçek. Özellikle mavi yaka çalışanlar için daha kullanışlı bir platform bulunduğunu da söylemiş olalım. Son olarak, kayıt olmak için kimlik bilgilerinize ihtiyacınız olacak. Isterseniz siteye buradan gidebilirsiniz.

İş bulmak yahut kariyer yapmak isteyen insanların kullanabileceği en iyi iş bulma sitelerini sıraladığımız yazımızın sonuna geldik. İş arayan dostlarımızın en kısa sürede istedikleri işe kavuşmalarını bir kez daha diliyoruz.

Like

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *