Bitcoin Milyoneri İkinci Kattan Atladı
10 Eyl, 2019 13:04 tarihinde eklendi

Bitcoin Milyoneri İkinci Kattan Atladı

Bitcoin Milyoneri İkinci Kattan Atladı

Bitcoin; süreında yatırım yapanların yüzünü güldüren, hatta kısa sürede milyoner eden 21. Yüzyıl icadı bir teknoloji olarak biliniyor sadece çok Bitcoin, ne yazık ki bununla beraber saadeti getiremiyor ve sahiplerinin başına bela olabiliyor.

Norveç mahalli basınında yer edinen habere bakılırsa Norveçli bir kripto para milyoneri, bir soyguncu tarafından kapısı pompalı tüfek ile kırılarak tehdit edildi ve soyulmaya çalışıldı. Soyguncunun tehditlerine boyun eğmeyen milyoner, onun dediklerini yapmak yerine çözümü 2. Katta yer alan evinin balkonundan atlamakta buldu.

Yaşanan ilk olay bu değil:

Yaşanan vakasın ardından sıhhat durumu açıklanmayan ve adı gizli saklı tutulan iş insanoğlununın, söylenenlere göre oldukça yüklü oranda kripto parası vardı. Yine iddialara bakılırsa atakya uğrayan kişinin kişisel servetinin 100 milyon Norveç Kronu’nun (yaklaşık 65 milyon TL) üzerinde olduğu söyleniyor.

Günümüz itibariyle 10.400 dolardan listelenen Bitcoin, 2017 yılında ortalama 20.000 dolar seviyesine kadar ulaşmış ve ülkemizde de o dönemlerde yakından tanınmaya başlanmıştı. Bitcoin’in bu kadar kıymetli olması ise sahiplerini bir numaralı hedef hâline getiriyor. Oslo’da yaşanmış olan bu olay, kripto para soygunlarının sonuncusu olabilir fakat bunun öncesinde de bir çok kez benzer senaryolar yaşanmıştı.

Bir örnek vermek gerekirse 2015 yılında ABD vatandaşı bir itfaiye çalışanı, Bitcoin hesabı bilgilerini soygunculara vermediği için bıçaklanmıştı. Yine vahim bir olay olarak 2017 senesinde ise Ukrayna’da bir kripto para analisti kaçırılmış ve sonuç olarak 1 milyon dolar civarında fidye parası alınmıştı.

Bitcoin’in durdurulamaz yükselişi, sahiplerinin başına ne yazık ki belayı da beraberinde getiriyor. Diliyoruz ki Norveç’te yaşanmış olan bu olay, yaşanan vakaların sonuncusu olur ve kimse tekrardan böyle bir şeyi yaşamak zorunda kalmaz.

Like

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *