Xiaomi, Yeni MIUI 12 Arayüzünün Geleceği Tarihi Açıkladı

 Xiaomi, Yeni MIUI 12 Arayüzünün Geleceği Tarihi Açıkladı

Xiaomi geçtiğimiz yıl MIUI 11 kullanıcı arayüzünü kullanıcılarına sundu ve artık de yeni nesil MIUI 12 arayüzünün bu yılın sonlarına akıllıca geleceğini resmi olarak doğruladı. Şirket, kullanıcı arayüzünün yeni sürümünü yeniden yıl başında tanıtarak emsal bir yol haritası izleyeceğini ortaya koydu.

Xiaomi, yeni MIUI 12’yi onaylasa da henüz özellikleriyle ilgili hiçbir şey açıklamadı fakat yeni doğrulanan arayüzün neler getirebileceğini söylemek için şimdi çok erken. Şirket duyurunun yanı sıra MIUI 12’nin beyaz ve mavi renklerde geçişlere sahip yeni logosunu da tanıttı.

MIUI, birinci defa 2010 yılında piyasaya sürüldü ve Android işletim sistemi sürümlerini akıllı telefonlara Xiaomi yorumuyla getirdi. Şirket, mobil işletim sistemi arayüzünü o devirden beri, yaklaşık 44 haftadır mütemadi olarak güncelliyor. Xiaomi’nin kullanıcı arayüzünün 10. yıl dönümünde gelecek olan MIUI 12’nin, yeni etkileyici özelliklerle birlikte yenilenmiş bir arayüz sunması bekleniyor.

Şirket, MIUI 11’i birden fazla Xiaomi ve Redmi cihazına yayınlamasının akabinde, MIUI 12 için yeni özellikler üzerinde çalışmaya başladı. Xiaomi’nin Halkla Bağlar Umumi Yöneticisi Xu Jieyun, yeni MIUI 12 işletim sistemi üzerinde çalışmaya başladığını Ekim ayında doğrulamıştı. Ayrıca geliştiricilerden biri, MIUI 12 ile küresel karanlık mod için destek sunacağını açıklamıştı.

MIUI 11, tanınan işletim sistemi görsel değişikliklerin yanı sıra, sistem umumunda karanlık mod, yeni Mi Lan Pro sistem yazı tipi ve geliştirilmiş always-on ekran özelliği üzere özellikler getirmişti. Başkaca yeni animasyonlar, temalar, duvar kağıtları ve geliştirilmiş bildirim sistemi de sunmuştu.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

Çerez Örnek