Xiaomi Mi Mix Alpha Artık Seri Üretime Hazır

 Xiaomi Mi Mix Alpha Artık Seri Üretime Hazır

Çinli teknoloji devi Xiaomi, bugün Pekin’de bir iş konferansı düzenledi. Şirket, etkinlikte her yanı ekranlarla kaplı akıllı telefonu Mi Mix Alpha‘nınseri üretime hazır olduğuna açıkladı. Etkinliğe, akıllı telefonun ekran teknolojisinin gerisinde konum alan araştırma ve geliştirme ekibi de katıldı.

Xiaomi’nin teknik komitesinin yöneticisi Cui Baoqiu ve Mi Mix Alpha’nın ekranını geliştiren ar-ge ekibini yöneten Han Haicai, akıllı telefonun üretimiyle ilgili mevzuyu gündeme getirdi. Üst seviye yetkililere göre akıllı telefon, şimdi seri üretime geçmedi zira bunu gerçekleştirmek için planları yoktu. Gelgelelim yapılan açıklamada Xiaomi’nin artık telefonun seri üretimine başlayabilecek kapasitede olduğunu belirttiler.

Xiaomi Mi Mix Alpha, seri üretim ile tüm yerkürede satışa çıkabilir

Etkinlik sırasında Mi Mix Alpha’nın, şirketin kurucu ortağı ve CEO’su Lei Jun’un benzersiz ve yenilikçi bir akıllı telefon yapmaya karar vermesinden sonra geliştirildiği de ortaya çıktı. Ayrıca cihazın şu anda piyasada olan ve birbirini tekrarlayan akıllı telefon döngüsünü kırmak için tasarlandığı belirtildi. Cui Baoqiu’ye nazaran Mi Mix Alpha şu an, Xiaomi’nin yenilikçi çizgisini ve teknolojik gelişimini temsil ediyor.

Xiaomi, Mi Mix Alpha’yı birinci olarak geçtiğimiz eylül ayında duyurdu ve akıllı telefon sıradışı dizaynıyla dikkatleri üzerine çekti. Telefonun öne çıkan özelliklerinin başında gövdesinin neredeyse tamamını kaplayan benzersiz ekran teknolojisi geliyor.

Şu ana kadar Mi Mix Alpha’nın Xiaomi’nin öbür amiral gemisi telefonları gibi seri üretilmeyeceği ve yalnızca sonlu sayıda piyasaya sürülecek bir konsept telefon olacağı biliniyordu. Xiaomi, teknik olarak seri üretime başlayabileceğini açıklasa da, şirketin eseri yerküre çapında satışa çıkarmadan evvel mahallî pazarda sunması bekleniyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

Çerez Örnek