Xiaomi Mi 10 Serisi AnTuTu’da Çarpıcı Skorla Ortaya Çıktı

 Xiaomi Mi 10 Serisi AnTuTu’da Çarpıcı Skorla Ortaya Çıktı

2019 yılında en çok konuştuğumuz akıllı telefon üreticilerinden bir tanesi olan Xiaomi, 2020 yılında da isminden sık sık laf ettirecekmiş üzere görünüyor. Zira şirket, şubat ayının başında yeni amiral gemileri Mi 10 ve Mi 10 Pro modellerini tüketicilerle buluşturacak. Bugüne dek ortaya çıkan söylentiler Mi 10 serisinin kimi özelliklerini ortaya koydu ama artık, elimizde birtakım resmi detaylar bulunuyor.

Geçtiğimiz hafta ahir ortaya çıkan yeni detaylar, Mi 10’un kamera kurulumunu gözler önüne seriyordu. Tıpkı menşe şimdiyse, Xiaomi Mi 10 serisinin AnTuTu puanını paylaştı. AnTuTu puanlarının akıllı telefon dalında ne kadar değerli olduğunu hepimiz biliyoruz ve Mi 10’un AnTuTu skorlarının, yeni bir akıllı telefon almak isteyen tüketicilerin başını karıştıracağını açıkça belirtebiliriz.

İşte Xiaomi Mi 10’un kamera kurulumunu ortaya koyan o paylaşım

Kaynak, ortaya çıkan AnTuTu puanının Mi 10 için mi yoksa Mi 10 Pro için mi olduğunu söylemiyor. Lakin kelam konusu cihazın, tüm AnTuTu skorlarını zorlayacağınıaçıkça söyleyebiliyoruz. Ortaya çıkan görsel, Xiaomi Mi 10 ya da Mi 10 Pro’nun AnTuTu testlerinden 560 bin 217 puan aldığını gözler önüne seriyor. Dilerseniz artık, bu sonucun detaylarına yakından bakalım.

Xiaomi Mi 10 ya da Mi 10 Pro’nun AnTuTu skoru

AnTuTu olgularında bölge alan detaylara nazaran Xiaomi‘nin yaklaşmakta olan amiral gemilerinden bir tanesi Qualcomm’un yeni nesil işlemcisi Snapdragon 865‘ten güç alacak. Adreno 650 GPU’nun eşlik edeceği telefonda X55 5G modem de mahal alacak. Ne yazık ki bu detaylardan farklı bir özelliğgöremiyoruz lakin ortaya çıkan söylentilerin bir kısmı ise şu formda;

Xiaomi Mi 10 Pro’nun 120 Hz tazeleme ekranı olan bir ekranla birlikte geleceği söyleniyor. Tekrar tezlere nazaran telefonun dörtlü kamera konseyimi 108 MP birincil sensör, 20 MP 2. sensör, 12 MP üçüncü sensör ve 5 MP’lik dördüncü sensörden oluşacak. Ayrıyeten bu telefonun 4.500 mAh kapasiteli bataryaya sahip olacağı ve bu bataryanın tam 66 watt süratli şarj desteğine sahip olacağı da söylentiler arasında mekan alıyor.

Xiaomi Mi 10’un ise 90 Hz tazeleme nispet sunan bir ekranla birlikte geleceği tabir ediliyor. 64 MP çözünürlüğündeki Sony IMX686 sensörünün nokta alacağı söz edilen telefon, 20 MP ultra geniş açılı sensöre, 12 MP telefoto kameraya ve 5 MP çözünürlüğünde derinlik sensörüne sahip olacak. Tüm bunlara ek olarak Xiaomi Mi 10’un 4.800 mAh batarya ile geleceği ve 30 watt süratli şarj desteğine sahip olacağı söyleniyor.

Xiaomi’nin yeni amiral gemilerinin akıllı telefon dalında büyük bir ses getirecekgibi görünüyor. Fakat şu an için hem Xiaomi Mi 10 hem de Xiaomi Mi 10 Pro ile ilgili netleşmemiş pek çok detay buluyor. Şubat ayının başına geldiğimizde Çinli teknoloji devi, yeni amiral gemilerini tüketicilerle buluşturacak ve sonunda Xiaomi’nin yeni telefonlarının tüm özelliklerini öğrenmiş olacağız.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

Çerez Örnek