WeTransfer Alternatifi 20 Ücretsiz Dosya Transfer Uygulaması

 WeTransfer Alternatifi 20 Ücretsiz Dosya Transfer Uygulaması

WeTransfer gibisi fiyatsız belge aktarım pratikleri ile çok kolay bir formda evrak paylaşımı yapabilirsiniz. Bilhassa talebeler ve iş yerküresi arasında ziyadesiyle kullanılan bu tatbikler sayesinde, diğerlerine belge gönderebilir yahut alabilirsiniz. Bu tatbikler arasında büsbütün ücretsiz(free) olanlar da var, isterseniz Pro sürüm alabileceğiniz pratikler da var.

Belki de bu pratiklerin en şık yanı da hem web sitesinden hem de mobil tatbik olarak kullanılabilmesi. Bu durum bilhassa belge aktarım pratiklerini iş için kullananlara da büyük avantaj sağlıyor. Daha evvel WeTransfer tatbikini duymadıysanız evvel telefondan WeTransfer nasıl kullanılır ve WeTransfer indirme yollarını açıklayalım. Akabinde da WeTransfer gibisi pratiklere bakalım.

WeTransfer nedir?

WeTransfer kaydolma sürecine gerek olmadan kullanabileceğiniz bir evrak aktarım pratiği. WeTransfer com yahut tatbike yüklediğiniz evrakları, fiyatsız olarak link yahut mail göndererek paylaşabiliyorsunuz. Pratik ücretsiz(free) olduğu üzere başkaca fiyatlı olarak satın alabileceğiniz WeTransfer Pro sürümü de var. WeTransfer indirmek için aşağıdaki ilişkileri kullanabilirsiniz.

WeTransfer alternatifleri:

 • DropBox
 • Google Drive
 • OneDrive
 • MEGA
 • Smash
 • Slack
 • Send Anywhere
 • SHAREit
 • Up: Instant File Sharing
 • CamScanner
 • Hightail
 • SendSpace
 • DropSend
 • Kolay Paylaşım
 • Zapya
 • pCloud
 • Xender
 • SendGB
 • Firefox Send
 • FileTransfer.io

DropBox:

500 milyondan çokça indirmeye sahip olan DropBox, aslında temel olarak bulut depolama hizmeti olarak kullanılıyor. Tasarrufu külliyen fiyatsız olan pratik içerisinde, fotoğraf, medya, müzik ve gayri evraklarını kolay kolay yedekleyebilirsiniz. WeTransfer’deki üzere bir diğeriyle paylaşmak isterseniz de, yeniden pratik içinden bunu yapabilirsiniz. Bireysel yahut ekip tasarrufu için nispeten ülkü.

Uygulamanın umum olarak başarılı olduğunu söyleyebiliriz. Birtakım kullanıcılar nadir de olsa telefondan yükledikleri belgeleri PC’de DropBox’ı açtıkları hengam göremediklerini belirtiyorlar. Bunun dışında sahiden süratli, kolay ve detaylı tasarrufu sayesinde WeTransfer mahalline kullanılabilecek en düzgün pratiklerden biri olduğunu söyleyebiliriz.

Google Drive:

Google Drive şu an birçok şirket, ekip ve kişisel kullanıcılar tarafından kullanılan bir hizmet. Google’ın kendi depolama hizmeti üzerinde hem bilgisayar hem de telefondaki belgelerini depolayabilir hem de sairleriyle kolay bir biçimde paylaşabilirsiniz. Google Drive büsbütün fiyatsız ve sağlıklı bir tatbik. Uygulamayı kullanmak için bir Google hesabınızın olması yerinde.

Google Drive’ın gayrısıyla belge paylaşma mantığı farklı usullerle oluyor. İsterseniz kişinin mail adresine gönderebilirsiniz, isterseniz de bir link aracılığı ile paylaşabilirsiniz. Erişim müsaadesi vermediğiniz biri, belgenin linkine sahip olsa bile indiremiyor. Bu güvenlik emeliyle alınan bir tedbir olsa da, şirket içi ve ekip olarak kullanılması durumunda vakit kaybına yol açabiliyor.

OneDrive:

Microsoft’un bir hizmeti olan OneDrive, Windows işletim sistemine sahip kullanıcılar tarafından biliniyor. Bilgisayarınızdaki her belgeyi yedekleyen bulut hizmeti, dilediğiniz devir da bu evrakları sairleriyle yahut pratiği üzerinden telefonunuzla paylaşmanıza imkan sağlıyor. Tasarrufu büsbütün fiyatsız ve hayli kolay. MacOS, iPad, iPhone üzere farklı cihazlarla da koordinasyonlu.

OneDrive baştan sona hayli kullanışlı bir pratik. Söyleyebileceğimiz tek eksi ciheti ise otomatik yedekleme faal olduğu devir tüm belgeleri yedeklemesi. Bilgisayarınızda da tatbik faal olduğunda karmaşık ve işin içinden çıkılmaz bir hal alabiliyor. Bu nedenle evraklarınızı sistemli tutmak istiyorsanız, otomatik yedekleme yanına kendiniz yedeklemeyi tercih edebilirsiniz.

Sizin tarafınızdan belirlenecek bir şifre ile evraklarınızın güvenliğini sağlayan MEGA, bir defa yükledikten sonra evraklarınıza her yandan ulaşabilme imkanı sağlıyor. Standart belge aktarma tatbikleri dışında imajlı sohbet etmeye de imkan sağlayan pratik, tıpkı devirde kullanıcılarla sohbet etme imkanı da sağlıyor. Bu özellik, freelance çalışanlar için işe yarar olacaktır.

MEGA fiyatsız de kullanılabileceği üzere fiyatlı versiyonlara da sahip. Fiyatlandırması ise biraz cep yakıyor diyebiliriz. Size verilen kotayı aşmamanız gerekiyor. Aştığınız takdirde fiyatı sürüme geçmeniz gerek. Ayrıyeten uygulamayı kullananlar tarafından en çok medya oynatıcısının bed olduğuna dair tenkit yapılıyor. Görüntülerle ziyade işiniz yoksa mutlaka denenebilecek bir pratik.

Smash:

Android telefonlar için geliştirilen Smash, WeTransfer gibisi tatbikler arasında tasarrufu en kolay olan pratiklerden biri. WeTransfer belge gönderme süreci üzere Smash’te de yalnızca ekrana dokunmanız ve paylaşmak istediğiniz belgeyi seçmeniz ehliyetli oluyor. Yükleme tamamlandıktan sonra size verilen link ile müzik, fotoğraf, medya, metin belgelerinizi paylaşabilirsiniz.

Uygulamanın sahifesinde NASA, Disney, BBC ve Warner Bros üzere büyük markaların Smash’i kullandığı yazıyor. Ama detaylara baktığımızda pratik hakkında şimdi ehil popülerliğin olmadığını görüyoruz. Bunun dışında iPhone(iOS) versiyonu bulunmuyor. Bunlara karşın yabancı medya kuruluşlarına bakarsak, yakında ismini çok sık duyacağımız kesin.

Slack, iş yerküresi yahut ekip çalışması yapanlar için önereceğimiz bir tatbik. Ekip olarak sohbet odaları kurabilir, anlık olarak bildirimleri ile yazışmalarınızı Slack’te gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıyeten hem sohbet odalarında hem de hususiden kullanıcılarla evraklarınızı paylaşabiliyorsunuz. Bu bakımdan sahiden iş yerküresi için çok kullanışlı diyebiliriz.

Slack’i direkt olarak kullanamıyorsunuz. Uygulamayı kullanabilmek için öncelikle bir hesap oluşturmanız gerekiyor. Hesap oluşturduktan sonra ya kendinizin bir ekip oluşturması ya da bir başkan tarafından ekip daveti almanız gerekiyor. Bu da süratli evrak aktarımı sırasında size sorun çıkarabilir. Yalnızca tatbikte olan ekiple değil tüm ekiplerle evrak paylaşmak istiyorsanız, farklı bir tatbik kullanmanız gerekiyor.

Kendi cihazlarınız arasında yahut bir link aracılığıyla sairleriyle belge paylaşmanızı sağlayan bir tatbik. Evraklarınız 256bit şifreleme ile inançlı bir halde anında aktarılabiliyor. Başkaca Wi-Fi Direct özelliği ile mobil olgu ve internet kullanmadan direkt bilgisayarınıza evrak aktarımı yapabilirsiniz. Yalın tasarrufu ile listede dikkat çeken pratiklerden biri.

Uygulamanın tahminen de tek makûs yanı 256bit şifrelemeye ek olarak gelen tek seferlik kullanılan anahtar. Kimileri için bu çok yeterli olsa da, süratli süreç yapmak isteyenler için vakit kaybı olabiliyor. Yani kendi cihazlarınız arasında evrak aktarımı yapmak istediğinizde, iki cihazın da yanınızda olması gerekiyor. Ayrıyeten tatbik üzerinden Android telefonlar için APK gönderimi yapılamıyor.

Listedeki en tanınan pratiklerden biri. 1 milyardan çokça indirme almayı başarmış ve 13 milyona yakın kıymetlendirme arasından 4,3 puan ile kalitesini kanıtlamış bir pratik. SHAREit, kendi içerisinde bir içtimaî mecra yaratmış durumda. Siz istediğiniz takdirde yüklediğiniz evraklar gayrı kullanıcılar tarafından da görülebiliyor. Başkaca aklınıza gelebilecek oyun, fotoğraf vb. tüm evrakları aktarabiliyorsunuz.

Uygulamanın makûs yanlarından biri bolca reklamın olması. WeTransfer üzere pratiklerde reklam sayısı bir oldukça az. SHAREit ise kendi yarattığı bir çevre mecra olunca, kullanıcılara reklam göstermekten hiç çekinmiyor. Tam olarak WeTransfer alternatifi pratik olmasa da, belge paylaşımı için kullanılabilecek seviyede. Bir de son gelen güncellemelerden sonra tatbikte birtakım problemler olabiliyor.

Up: Instant File Sharing:

WeTransfer tasarrufu epeyce kolay ve efektif olmasıyla tanınan olmuştu. Up: Instant File Sharing ise süratiyle tanınan olabilecek bir tatbik. Telefonunuzdan ekstra bir hesap oluşturmadan, çok süratli bir biçimde belge aktarmanızı sağlıyor. Başkaca yalnızca fotoğraf ve medya evraklarını değil; tatbik, oyun ve metin belgelerini da rahatlıkla paylaşabilirsiniz.

Uygulamayı hem belge paylaşmak hem de depolama olarak kullanmak isteyenlere üzücü bir haberimiz olacak. Zira pratik üzerinden paylaştığınız evraklar tıpkı WeTransfer’de de olduğu üzere belirli bir vadeden sonra siliniyor. Bunun dışında yalnızca anlık evrak paylaşımı yapacaklar tarafından kullanılabilecek bir tatbik.

Evernote:

Temel tasarruf hedefi aslında evrak paylaşımı yahut depolama olmayan bir tatbik. Evernote, pratik yahut web sitesi üzerinden hazır yahut kendinizin oluşturduğu şablonlarla not alma aracı. Ama bu notlar içerisinde belge da paylaşabiliyorsunuz. Münhasıran iş dünyasındakiler için hem kişisel notlar almak hem de bu notlar arasında evrak paylaşmak için çok kullanışlı ve tanınan bir tatbik.

Yukarıda da bahsettiğimiz üzere Evernote temel olarak not alma aracı olarak kullanılıyor. Bu nedenle yalnızca belge aktarmak için kullanmak hem gereksiz hem de çokça yorucu olabilir. Bu nedenle uygulamayı yalnızca notlar almanız gerektiği devir yahut bir belge için haberlendirme metni yazmanız gerektiği devir kullanabilirsiniz. Ayrıyeten tasarrufu külliyen fiyatsız.

CamScanner:

Her vakit bilgisayar yahut telefonda olan belgeyi paylaşacak değiliz. Mekanı geldiği vakit kağıt belgeleri, sahifeleri yahut dokümanları de paylaşmanız gerekiyor. WeTransfer aracılığı ile bunu yapmanız mümkün değil. Fakat CamScanner sayesinde, gerçek dokümanları tarayarak cihazınıza aktarabilir yahut diğerleriyle paylaşabilirsiniz. Mahsusen kıymetli dokümanlarınızı sanalda depolamak için kullanabilirsiniz.

CamScanner’ın tasarruf gayesi büsbütün kağıt evraklara dayalı. Bu nedenle telefonunuzda kayıtlı olan belgeleri göndermek için kullanılması mümkün değil. Bunun için farklı bir pratik kullanmanız gerekiyor. Dokümanlarınızı yazdırmak, bilgisayar aracılığı ile faks göndermek için bu uygulamayı rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Hightail:

Hightail ismini tahminen birinci sefer duyuyor olabilirsiniz. iPhone(iOS) ve Android telefonlarda kullanılan tatbik; fotoğraflarınızı ve görüntülerinizi sairleri ile paylaşmanıza imkan sağlıyor. WeTransfer belge gönderme ve alma süreçlerinden nispeten farklı bir tasarrufa sahip. Paylaştığınız belgeler diğerleri tarafından da görülebiliyor ve icmal yapılabiliyor. Bir link ile tatbik dışında da paylaşabiliyorsunuz.

Uygulama temel belge aktarım pratiklerinden çok farklı. SHAREit üzere kendi içtimaî mecrasını yaratmış bile diyebiliriz. Bu nedenle yalnızca evrak aktarım etmek isteyenler için kullanışlı olmayabilir. Yalnızca evrak göndermek isteyenler vesair WeTransfer alternatifi pratiklere baksalar daha yeterli olacaktır. Fotoğrafçılar yahut grafik dizayncılar için kullanışlı bir pratik olabilir.

SendSpace:

Belki tanınan bir tatbik olmayabilir lakin evrak aktarım için en süratli tasarrufa sahip pratiklerden biri. Android telefonlarınızda pratiğe girdiğiniz anda önünüze çıkan seçeneklerden tüm uygulamayı yönetebiliyorsunuz. “Upload” seçeneğine tıkladığınızda direkt bir belge aktarımı yapabilir, “My Files” seçeneğinden ise daha evvel yüklediğiniz evrakları görebilirsiniz.

Uygulamayı kullanmak için üyelik oluşturmanız gerekiyor. Üyelik oluşturma süreci ise öbür kullanıcıların tahlillerine nazaran biraz düşünceli bir süreç olabiliyor. Üyeliğinizi oluşturduktan sonra direkt uygulamayı kullanmaya başlayabilirsiniz. Pratiğin bir öbür hoş avantajı ise indirdiğiniz evrakları SD karta yüklemenize müsaade veriyor. Böylelikle telefonunuzda nokta kalır mı diye düşünmenize hiç gerek yok.

DropSend:

Android telefonlar için geliştirilmiş olan DropSend, süratli ve pratik bir evrak aktarım pratiği. WeTransfer gibisi çalışan pratikte, göndermek istediğiniz belgeyi acilen seçebilirsiniz. Yükleme tamamlandıktan sonra da isterseniz link ile isterseniz de mail yoluyla evraklarınızı başka kullanıcılarla paylaşabilirsiniz. Bir gayrı hoş özelliği ise internetteki anlık kesintiler yüklemeyi etkilemiyor.

Sürekli büyük evrak aktarımı yapanlar için DropSend pek kullanışlı olmayabilir. Tatbik ile maksimum 8 GB’a kadar belge gönderebiliyorsunuz. Münhasıran girişim belgelerinde bu bir derde neden olabilir. Bunun dışında 8 GB aslında nispeten ehliyetli bir alan olacaktır. Sair kullanıcılar rahatlıkla kullanabilir. Pratiğin iPhone(iOS) için bir versiyonu bulunmuyor.

Kolay Paylaşım: WiFi Evrak Aktarımı:

Android telefonlar arasında evrak aktarmak isteyenler için kullanışlı olabilecek bir tatbik. Kolay arayüzü ve süratli ilişkisi ile saniyeler içerisinde belgelerinizi sair bir telefonla paylaşabilirsiniz. Gelgelelim bu pratik WeTransfer üzere internet üzerinden evrak göndermenize imkan sağlamıyor.

Wi-Fi irtibatı üzerinden çalışan Kolay Paylaşım’ı kullanırken, belge göndermek istediğiniz kişinin yahut cihazın tıpkı ağa bağlı olması gerekiyor. Aksi takdirde rastgele bir belge paylaşımı yapılamıyor. Bu nedenle bu pratik mektep, iş merkezleri üzere meydanlar için çok daha makul olacaktır. Tatbikin iPhone(iOS) versiyonu bulunmuyor.

Zapya:

50 milyondan ziyade indirmeye sahip olan Zapya, 500 bin kıymetlendirme arasından aldığı 4,6 puan ile dikkat çekiyor. Zapya’nın asıl tasarruf hedefi internet üzerinden diğerleriyle evrak paylaşmak değil. Yakınınızda bulunan cihazlarla “Shake it(Salla)” özelliği ile belge paylaşmak. WeTransfer üzere pratiklerde evrak aktarımı için internet gerekse de, Zapya’da internetsiz de paylaşım yapılıyor.

Uygulamayı iPhone(iOS) yahut Android cihazlar arasında kullanabiliyorsunuz. Lakin tek berbat yanı link yahut mail aracılığı ile paylaşım yapılmaması. Bu sorun da onu iş bölgelerinde, mekteplerde yahut meskende kullanılabilecek bir tatbik yapıyor. Bir de tatbik çok ziyade reklam içeriyor. Reklamları görmemek için de fiyatlı sürüm satın almanız gerek. Türkçe lisan desteği de bulunmuyor.

pCloud:

pCloud, 10 GB fiyatsız depolama meydanı ile dilediğiniz kadar belgeyi gönderme imkanı sağlıyor. iPhone(iOS), MacOS, Windows, Linux ve sair tanınan tarayıcılarla da entegrasyonlu bir formda çalışıyor. Pratik içerisinden müzik, fotoğraf, medya ve gayri belgelerinizi gönderebilirsiniz. Tam manasıyla WeTransfer alternatifi olduğunu söyleyebiliriz zira Gmail ile de entegrasyonlu çalışıyor.

pCloud hakkında söyleyebileceğimiz tek olumsuz şey ise fiyatlı sürümü. Sair bulut depolama pratikleri üzere pCloud da fiyatlı sürümünde, fiyatsız tasarruflara nazaran kullanıcılara çok daha çokça avantajlı imkanlar sunuyor. Lakin az sayıda evrak aktarımı yapanlar için fiyatsız sürümü de ziyadesiyle yerinde olacaktır.

Xender:

Xender, WeTransfer üzere mail yahut link aracılığı ile belge paylaşımı yapmıyor. Arkadaşınızla eşleştirdiğiniz telefonlar arasında evrak aktarımı yapıyor. Bunu da çok süratli ve pratik formda yapıyor. Başkaca platformlar arası yani iPhone(iOS), Android, PC, MacOS arasında da paylaşım yapılmasını destekliyor. Telefonunuzda yan açmak istediğinizde yedekleme de yapabiliyorsunuz.

Fazlasıyla kullanışlı olan Xender, bir de internet aracılığı ile belge paylaşımına müsaade verseydi şu an olduğundan çok daha tanınan olabilirdi. Pratik şu an da 100 milyondan çokça indirmeye sahip ve 2.2 milyon kıymetlendirme arasından 4,5 puan almayı başarmış. Arkadaşlarınızla belge paylaşmak için epeyce kullanışlı ve pratik bir tatbik.

Yandex.Disk:

Hem depolama hizmeti hem de belge paylaşmak için kullanabileceğiniz Yandex.Disk, devletimizde de bir epey tanınan. Pratik tasarrufunun yanı sıra, telefonunuzdaki fotoğraf, medya ve sair evraklarınızı tertipli bir şekilde tutmanızı sağlıyor. Dilediğiniz belgeyi yedekleyebilir ve istediğiniz vakit da oburuyla bir link aracılığı ile paylaşabilirsiniz.

Uygulama telefonunuzla senkronize olarak çalışıyor. Telefondan bir resmi sildiğiniz devir tatbikten da siliniyor. Bu nedenle yedekleme yaptıktan sonra dikkatli kullanmakta yarar var. Pratiğin fiyatsız sürümünde 10 GB’a kadar alan veriliyor. Bu sahası doldurursanız da fiyatlı versiyonu satın almanız gerekiyor. Ek paketler ise 100 GB ve 1 TB olarak değişiyor.

Firefox Send:

Tarayıcı olarak hayatımıza giren Firefox, daha sonra çıkardığı servislerle de gönlümüzü kazanmaya devam ediyor. WeTransfer tasarrufu ile neredeyse birebir aynı olan Firefox Send, WeTranfer gibisi en yeterli pratiklerden biri. Sitesinden yahut pratiği üzerinden en çokça 2,5 GB’a kadar evrak gönderimine de müsaade veriyor.

Firefox Send şu an beta aşamasında olan bir hizmet ve iPhone(iOS) sürümü bulunmuyor. iPhone’larında bu hizmeti kullanarak evrak aktarımı yapmak isteyenler tarayıcıları ile sitesine girerek yapabilir. Tatbikin sitesi mobil telefonlar için külliyen koordinasyonlu. Bu nedenle kullanırken rastgele bir kahır yaşamayacaksınız.

FileTransfer.io:

Listemizin ahir FileTransfer.ip bulunuyor. Aslında evrak aktarım hizmetinin bir mobil pratiği şu an için yok. Ama yakın devranda çıkabileceği hakkında söylentiler var. Tekrar de mobil için tasarımı büsbütün entegrasyonlu. Yani tatbikteki üzere kullanabilirsiniz. Yüklediğimiz evraklar 21 gün boyunca kayıtlı kalıyor ve mail olarak da 6 GB’a kadar evrak yükleyebiliyoruz.

FileTransfer.io her ne kadar mobil entegrasyonlu bir site olsa da, mobil pratiği bulunmuyor. Bu da onu rakiplerine nazaran 1-0 arkada başlatıyor. Safari yahut Chrome aracılığı ile siteyi güya mobil tatbik kullanıyormuş üzere kullanabilirsiniz. Lakin natürel ki de bu bir mobil tatbikin tarafını almıyor. Bu nedenle FileTransfer ile ilgili söyleyebileceğimiz tek berbat şey pratiğinin olmaması.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

Çerez Örnek