Ana sayfa Donanım WD Blue SATA SSD incelemesi

WD Blue SATA SSD incelemesi

Western Digital 3D NAND teknolojisi, hızlı sistem başlatmaları, hızlı uygulama yanıtları ve hızlı aktarım hızları için 560 MB / sn'ye kadar sıralı okuma hızları ve 530 MB / sn'ye kadar sıralı yazma hızları sağlıyor. Oldukça hızlı olduğu söylenebilir.

21
0

WD Blue SATA SSD, farklı kapasite opsiyonları ile geliyor. Elimizdeki model ise 250 GB yani en düşük kapasiteli model. Ancak diğer teknik özellikler, elbette modellerin hepsinde aynı.

WD Blue SATA SSD, sadece önceki nesil WD Blue SATA SSD’lerden daha yüksek kapasiteler (4 TB’a kadar) için değil, hemde gelişmiş güvenilirlik için hücreden hücreye paraziti azaltmaya yardımcı olmak için de 3D NAND teknolojisini kullanıyor. Yani güvenlik tarafında da WD, fena bir ürün ortaya koymamış.

Western Digital 3D NAND teknolojisi, hızlı sistem başlatmaları, hızlı uygulama yanıtları ve hızlı aktarım hızları için 560 MB / sn’ye kadar sıralı okuma hızları ve 530 MB / sn’ye kadar sıralı yazma hızları sağlıyor. Oldukça hızlı olduğu söylenebilir.

Bir SSD, yanlışlıkla çarpması ya da düşmesi durumunda veri kaybına karşı muhafaza etmeye yardımcı olmak için hareketli parçası olmadan tasarlanmış. 1,75 000 000 saatlik MTTF (ortalama arıza süresi), 3 ila 600 TBW (yazılan terabayt), 4 ve çeşitli hata düzeltme teknolojileri ile gelen WD Blue SATA SSD’ler, verileri koruyor. Ancak hiçbir SSD’ye % 100 güvenmek elbette mümkün değil. Bu sebeple bu tip bir ürün alırken her ihtimali göze almak gerekmektedir. Örneğin ben iki ayrı SSD’ye aynı verileri yedekleme yoluna gidiyorum.

WD SSD Kontrol Paneli ile sürücünüzün kullanılabilir kapasitesini, çalışma sıcaklıklarını, SMART özelliklerini ve daha fazlasını izleyebiliyorsunuz. Ücretsiz olarak indirilebilen Acronis True Image WD Edition yazılımı, sürücüleri klonlayabilir ve işletim sisteminizi, uygulamalarınızı, ayarlarınızı ve tüm verilerinizi yedekleyebilir.

Bu arada WD Blue SATA SSD ürünler 5 senelik sınırlı garantiyle satılıyor.

Genel olarak teknik özellikler: 

Tüm Teknik Özellikler

Kapasite: 250 GB

Form Faktörü: 2,5 inç

Arayüz: SATA

Boyutlar (L X W X H): 100.2mm x 69.85mm x 7mm

Ardışık Okuma Performansı: 550MB/s

Ardışık Yazma Performansı: 525MB/s