Vizio’nun İlk OLED Televizyonu CES 2020’ye Getirdi

 Vizio’nun İlk OLED Televizyonu CES 2020’ye Getirdi

OLED televizyonlar ortaya çıkalı çok da uzun mühlet olmadı ve şimdi bu cihazlar piyasanın kaymak tabakasını oluşturuyor. Haliyle OLED televizyon fiyatları hayli yüksek lakin bu durum Vizio sayesinde değişecek olabilir.

CES 2020 fuarında bugün Vizio’nun yeni 2020 model televizyon serisi tanıtıldı. Bu modellerin arasında ana akım cihazlar olan V-serisi, M-serisi, P-serisi ve P-serisi Quantum cihazlar nokta aldı. En çok dikkat çeken televizyonlar ise firmanın birinci defa ürettiği OLED TV ile 85 inçlik devasa P-serisi Quantum X oldu.

İki farklı uzunluk OLED TV

Vizio’ya nazaran yeni OLED ekranların 2 farklı uzunluğu olacak. Bu modellerden biri 55 inç gayrısı ise 65 inç ekrana ve Vizio’nun IQ Ultra işlemci teknolojisine sahip olacak. Başkaca OLED teknolojisi sayesinde klâsik LED ve LCD ekranlardan daha yeterli izleme açılarına sahip olacak bu televizyonlar katiyen salonlarda daha kullanışlı olacak.

85 inçlik devasa P-serisi Quantum X, OLED televizyonlar üzere piksel piksel ışık denetimi yapamayacak olsa da epeyce etkileyici biçimde 792 adet kontol nahiyesiyle geliyor ve 3000 nitlik maksimum parlaklığa erişebiliyor. Televizyonun 65 ve 75 inçlik modelleri de bulunuyor.

Bu televizyonlarda Vizio’nun yeni sesle uzaktan denetim özelliği olacak ve bütün 2020 model Viziolar SmartCast 4.0 platformuyla gelecek. Televizyonların tamamında HDMI 2.1 girişleri ve tüm HDR formatları için Dolby Vision desteği bulunacak.

Yeni televizyonların fiyatları nasıl?

Diğer TV üreticileri üzere Vizio da yeni televizyonlarının fiyatlarını açıklamadı. Bu mevzuda yeni haberlerin ortaya çıkışı muhtemelen Mart-Nisan devrini bulacaktır. O periyotta firma bir basın bülteni yayınlayarak fiyat haberini duyuracaktır.

Yeni televizyonların fiyatlarını bilmiyor olsak da Vizio’nun umum pazar konumunu az çok biliyoruz. Firma çok uzun vakittir daha makul fiyatlı üst seviye televizyonlar üreterek yarışma gücünü elinde tutmaya çalışıyor. P-serisi Quantum TV’ler, Samsung QLED’ler ile birebir segmenti hedefliyordu gelgelelim fiyatları neredeyse yarı yarıya idi. P-serisi Quantum X, piyasanın en pahalı modellerinden biri olan Sony Z9G LED-LCD TV’yle yarışma edecek güçteydi ve fiyatı çok daha makuldü.

Bu haberlerin hiçbiri bize elverişli fiyat garantisi vermiyor olsa da Vizio’nun yeni OLED televizyonlarıyla bu yerdeki fiyatları kırması ihtimal dahilinde bulunuyor. Tahminen de bu yıl konutlarımıza ahir OLED TV alabileceğimiz bir yıl olacaktır.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

Çerez Örnek