Ana sayfa Mobil Uyardılar: SMS ve interneti kullanın!

Uyardılar: SMS ve interneti kullanın!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan da İzmir'de meydana gelen depremim ardından şu açıklamayı yaptı:

12
0

İzmir’de meydana gelen deprem sonrası, yakınlarının durumunu öğrenmek isteyen yurttaşlar telefonlarına sarıldı. Geçen senenin Eylül ayında İstanbul’da meydana gelen deprem sonrası, yoğunluk sebebiyle yaşanan iletişim hatlarındaki kesintilerin tekrar etmemesi için ilk uyarı AFAD’ta geldi.

İzmir’de bugün meydana gelen depremin ardından AFAD, Twitter hesabı üzerinden yapmış olduğu açıklamada, “Depremlerde ve acil durumlarda iletişimin kesilmemesi için internet tabanlı haberleşme uygulamaları ve SMS’i tercih edin” uyarısı yaptı.

Paylaşımda, iletişimin sürekliliğinin sağlanabilmesi için şu kritik tavsiyelere uyulması gerektiğinin altı çizildi:

“Telefon görüşmelerinizi olabildiğince kısa tutun. Hayati durumlar dışında telefon görüşmesi yapmaktan kaçının.”

‘KRİZ MERKEZİMİZDE YAKINDAN TAKİP EDİYORUZ’

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan da İzmir’de meydana gelen depremim ardından şu açıklamayı yaptı:

“Kriz merkezimizde, depremden etkilenen bölgelerimizin iletişim durumunu yakından takip etmekteyiz. Vatandaşlarımıza buna benzer durumlarda dikkat etmeleri gerekli olan birkaç hususu hatırlatmak istiyorum:

1- Haberleşme sistemlerinin sağlıklı bir şekilde devam edebilmesi için zorunlu olmadıkça sesli arama gerçekleştirmeyin.

2- Aramalarınızı kısa tutun.

3- İnternet üzerinden yapılacak aramaların aksaklığa uğrama ihtimalinin çok daha düşük olduğu bilinciyle BİP, LAFF, DEDİ ve benzeri yerli uygulamaları seçmenizin, sevdiklerinize daha kolay ulaşmanızı sağlayacağını unutmayın.