URGONight Kafa Bandı, Sağlıklı Bir Uyku Düzeni Vadediyor

 URGONight Kafa Bandı, Sağlıklı Bir Uyku Düzeni Vadediyor

URGONight, teknolojiyi uykularımıza kadar taşımayı planlıyor. Şirketin CES 2020’de tanıtmaya hazırlandığı baş bandı, kullanıcıların dimağ dalgalarını eğitmesini sağlayarak doğal ve düzgün bir uyku çekmelerini sağlıyor. Uyku alışkanlıklarına, dimağ eğitimi tahlilini getirecek olan cihazın bu yıl piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Kafa bandı, haftada 3 gün, günde 20 dakika kullanılmak üzere tasarlandı. Üzerinde dimağ aktivitesini tespit eden iki adet elektrot içeriyor. Kullanıcılar, Android ve iOS tatbikleri aracılığıyla dimağ geri bildirimlerini gerçek devirli olarak görüntüleyebiliyorlar.

URGONight, kullanıcıların bu tahlille %40 daha süratli uyuduğunu ve gece uyanmalarının %53 nispetinde azaldığını söylüyor. Uygulama, hengam içinde oturum ilerlemelerini gösteren sinirsel geri bildirimler sağlıyor. Sürdürülebilir sonuçların elde edilmesi yaklaşık 3 ay sürdüğü için, kullanıcılar cihaza bir müddet bağlı kalmak zorundalar.

Şirketin kurucusu Guirec Le Lous, “Tıpkı vücudunuzu daha süratli koşmak, daha yükseğe zıplamak, daha çokça yüzmek yahut daha esnek hale getirmek için eğitebileceğiniz gibi beyninizi de daha güzel bir uyku için eğitebilirsiniz. Klinik çalışmalar, neurofeedback tedavisinin kişilerin uyku kalitesini nasıl artıracağını öğrenmesine de yardımcı olabileceğini gösterdi. Teknoloji, onlarca yıldır dünyanın dört bir yanındaki klinik uyku merkezlerinde kullanılıyor ve artık URGOnight ile ev konforunda daha sefalı, erişilebilir ve rahatça kullanılabilir hale getiriyoruz.” diyerek, tezli teknolojiyi tanımladı.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

Çerez Örnek