Ulefone, Yaklaşmakta Olan ‘Armor X7’yi Müjdeledi

 Ulefone, Yaklaşmakta Olan ‘Armor X7’yi Müjdeledi

Çinli bir akıllı telefon üreticisi olan “Ulefone“, akıllı telefon kolunu derinden etkileyecek kıymetli bir açıklama yaptı. Şirket, yaptığı açıklamalarda yerkürenin birinci Android 10 işletim sistemini kullanan ve dayanıklılık sertifikalarına sahip olan akıllı telefonu “Armor X7” üzerinde çalışmalarını sürdürdüğünü ve yakın bir gelecekte piyasaya sürmeyi planladığını açıkladı.

Ulefone tarafından yapılan açıklamaların, bir akıllı telefonun duyurusu üzere yorumlanmaması gerekiyor. Zira şirket, yaklaşmakta olan Armor X7‘ye dair detaylı bir haber ve özellik paylaşımı yapmadı. Şirket yalnızca, yeni bir dayanıklı telefon geliştirdiğini ve bu telefonun Android 10 işletim sistemine sahip olacağını açıkladı. Ama geçtiğimiz devirlerde yapılmış olan açıklamalar, Armor X7’nin birtakım özelliklerini ortaya koyuyor.

Ulefone, yaklaşmakta olan telefonunun hangi işlemciden güç alacağını açıklamadı ancak12 nmmimari yapıya sahip 4 çekirdekli bir işlemcinin kullanılacağı söyleniyor. Bu söylentiler, işlemcinin MediaTek tarafından geliştirilmiş olabileceğini düşündürüyor. Başkaca resmi açıklamalara nazaran Armor X7, 2 GB RAM ve 16 GB de depolama meydanıyla birlikte gelecek. Başkaca bu telefon bir parmak izi okuyucu sensöre de sahip olacak.

Armor X7’nin ardında 13 MP, ekranında ise 5 MP çözünürlüğünde bir kamera bulunuyor. Telefonun ön kamerası, tıpkı hengamda yüz tarama sensörü olarak da kullanılabiliyor. Başkaca bu telefon, 4.000 mAh büyüklüğünde bir bataryayla birlikte gelecek. Gelgelelim bu bataryanın süratli şarj desteğine sahip olup olmayacağı şu an için bilinmiyor.

Ulefone, yaklaşmakta olan dayanıklı telefonunun hangi dayanıklılık sertifikalarına sahip olacağını açıklamadı. Lakin beklentiler, Armor X7’nin hem IP68 / IP69K hem de MIL-STD-810G sertifikalarına sahip olması bekleniyor. Fakat bu bahisle ilgili son laf, telefonun resmi duyurusunun yapılmasıyla birlikte Ulefone tarafından söylenecek.

Teknik özelliklerinden de açıklanabileceği üzere Armor X7, giriş seviyesinde bir akıllı telefon. Hal bu türlü olunca da tüketiciler, bu türlü bir akıllı telefon için mütenasip bir fiyat beklentisi içerisine giriyorlar. Ulefone tarafından yapılan açıklamalar da Armor X7‘nin ziyadesiyle münasebetli bir fiyata sahip olacağını gösteriyor. Böylece tüketiciler, iyi bir fiyat karşılığında hem Android 10 işletim sistemine sahip hem de dayanıklı bir telefon satın alabilecekler.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

Çerez Örnek