UEFA e-Euro 2020’de Milli Takımın Rakipleri Belli Oldu

 UEFA e-Euro 2020’de Milli Takımın Rakipleri Belli Oldu

Oyun yerküresinin en değerli aktiflikleri hâline gelen e-spor müsabakaları, artık her geçen gün yeni platformlarda ve yeni temalarla önümüze çıkıyor. Her gün gelişmeye devam eden e-spor, son yıllarda futbol arenasına da dâhil olmuş, bu kolda mahal alan birçok büyük isim de memleketler arası turnuvalar düzenlemişti.

İşte o turnuvalardan birisi daha önümüzdeki haftalarda düzenlenecek. KONAMI ve UEFA tarafından ortak bir biçimde düzenlenecek e-Euro 2020 turnuvası, Türkiye’yle birlikte yerküre çapında birçok devletin iştirakiyle gerçekleştirilecek. Bugünse devletimizin rakipleri resmen aşikâr oldu.

Türkiye’nin rakipleri anlaşılan oldu:

Geçtiğimiz günlerde ulusal e-spor oyuncularımız Mücahit Sevimli ve Ali Doğan Barutçu, menajerleri Tolga Atalay ile Play-Off müsabakalarını muvaffakiyetle tamamlamıştı. Play-Off maçları sonucunda e-Euro 2020 Finalleri’nde oynamaya hak kazanan grubumuzun kümesinde yan alan kadrolar ve gayrı öbekler bugün açıklandı.

55 memleketin katıldığı Play-Off maçlarını muvaffakiyetle tamamladıktan sonra bugün çekilen kura sonucunda B Grubu’na düşen ekibimizin savaş edeceği devletler Danimarka, İtalya ve Sırbistan oldu. Final maçlarına iştirak hakkı sağlayan yekunda 16 devlet bulunuyor.

e-Euro 2020 Finalleri’nin A Grubu’nda olan memleketler İspanya, Bosna Hersek, Almanya ve Romanya olarak belirlendi. C Grubu’nda mahal alan devletler Karadağ, Hırvatistan, Hollanda ve Lüksemburg olurken D Öbeği ise Avusturya, Yunanistan, Fransa ve İsrail’den oluştu.

Ülkemizin de katılmaya hak kazandığı e-Euro 2020 Finalleri, 23/24 Mayıs tarihlerinde oynanacak. Bulunduğu öbekte birinci iki sırada taraf almayı başarabilen ekipler, bir sonraki aşama olan Çeyrek Final’e yükselecek. Yekunda 100.000 euroluk armağan Çeyrek Final’e çıkmayı başaran her ekip arasında paylaştırılacakken kazanan ekip, 40.000 euroluk armağanın de sahibi olacak. Maçları canlı olarak izlemek isteyenler UEFA’nın YouTube kanalını takip edebilirler.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın