Ubisoft ve Bungie Avustralya’daki Yangınzedelere Yardım

 Ubisoft ve Bungie Avustralya’daki Yangınzedelere Yardım

Ünlü oyun geliştiricileri Ubisoft ve Bungie, Avustralya’yı kasıp kavuran yangın için bağış toplayan şirketler kervanına katıldı. Twitter’dan açıklama yapan Ubisoft Australia, Avustralya Kızıl Haç Afet ve Kurtarma Fonu’na 30 bin dolar bağış yaptı.

Ubisoft, oyun severlerin oyun içerisine eklenmiş bir bağış yekuna faaliyeti talebinde bulunduğunu, fakat direkt bağışın yangından etkilenenlere yardım için en süratli yol olduğunu belirtti. Denetim edilemeyen yangının halka büyük zarar verdiğini ve yürek burkan imajlarla karşı zıdda kaldıklarını belirten Ubisoft, derhal harekete geçme muhtaçlığı duyduklarını da kaydetti.

Bir gayrı oyun geliştiricisi Bungie de vahşi hayatı himaye derneği WIRES ve NSW Kırsal Yangın Hizmeti’ne yardım edeceğini açıkladı. 16 Ocak’tan Şubat ayının 18’ine kadar devam edecek kampanyada bağış için tişört satılacak ve tüm gelir bu iki kuruma gidecek.

Bungie’nin blogundan yapılan açıklamada tişörtler üzerinde “Destiny 2 ‘Star Light, Star Bright’” para ödeme koduyla birlikte gelecek. Bungie Store ve Bungie Store EU’dan ön siparişleri alınmaya başlanan tişörtlerin tasarımı üzerinde hâlâ çalışılıyor.

Geçen hafta The Universim’in yaratıcısı Crytivo çevrimiçi mağazasının iki aylık gelirini ve Steam gelirinin yüzde 30‘unu yangından zarar gören meskenlerin tekrar inşası, itfaiyeye destek ve çevresel temizleme faaliyetlerine destek için bağışlayacağını ilan etmişti.

Avustralya’daki yangınlarda son belirlemelere nazaran 8 milyon hektarın üzerindeki bir alan hasar görürken milyonlarca hayvan ömrünü yitirdi. Eylül ayından bu yana devam eden yangınlarda en az 25 kişi de hayatını kaybetti. Avustralya hükümeti, yaşanan yangın felaketi için yabani develeri sorumlu tutmuş ve binlerce deveyi itlaf etme kararı aldığını açıklamıştı. İtlaf süreci çarşamba günü başlatılmıştı.

Ülkenin Yeni Güney Galler eyaletinde bulunan Cobargo kasabasına giden Başbakan Scott Morrison‘un yöre halkının küfür ve reaksiyonlarıyla karşılanmıştı.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

Çerez Örnek