Türk Telekom, İstanbul Havalimanı’na Ücretsiz Wi-Fi Sunuyor

 Türk Telekom, İstanbul Havalimanı’na Ücretsiz Wi-Fi Sunuyor

Türkiye’nin gündemini uzun vade meşgul eden İstanbul Havalimanı, günümüz teknolojileriyle donatılmış bir biçimde yolculara hizmet veriyor. Şimdiyse İstanbul Havalimanı’nda yeni ve hayli yararlı bir hizmet, yolculara sunuldu. Türk Telekom, İstanbul Havalimanı’ndaki yolculara fiyatsız Wi-Fi hizmeti sunmaya başladı.

Konuya ait açıklamalarda bulunan Türk Telekom Teknoloji Umumî Yönetici Yardımcısı Yusuf Kıraç, İstanbul Havalimanı’nın günlük 200 binden çokça misafiri olduğunu ve bu misafirlerin tüm gereksinimlerinin giderilmesi gerektiği için bu türlü bir uygulamayı hizmete sunduklarını açıkladı. Kıraç, İstanbul Havalimanı’na 5.000 kadar erişim noktası yerleştirdiklerini ve Türkiye’nin saklı yerdeki en geniş WiFi ağını kurduklarını açıkladı.

Türk Telekom, Türkiye’nin örtük yerdeki en geniş Wi-Fi ağını İstanbul Havalimanı’na kurdu

Türk Telekom’un yeni pratiği kapsamında havalimanına gelen misafirler, IGA’nın Wi-Fi şebekesine bağlandıkları takdirde 1 saatlik fiyatsız tasarruf hakkı kazanmış olacaklar. Rastgele bir koşulun sunulmadığı bu bir saatlik mühletin ahir misafirler, günlük ya da ek olarak 2 saatlik daha internet paketi satın alabiliyorlar ve Wi-Fi hizmetinden faydalanmaya devam ediyorlar.

Türk Telekom, İstanbul Havalimanı’ndaki yoğunluğun farkında olarak buna nazaran bir tahlil üretmiş ve havalimanı boyunca ziyadesiyle güçlü ve yerinde bir altyapı sistemi kurmuş. Bununla da yetinmeyen Türk Telekom, terminal binasına onlarca teknik destek eksperi yerleştirmiş durumda. Bu bilirkişiler, 7 gün 24 saat boyunca faal olarak hizmet veriyorlar ve misafirler, yaşadıkları sorunlarla ilgili anında hizmet alabiliyorlar.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

Çerez Örnek