Türk Tasarımcıdan Windows 20 Konsepti (Video)

 Türk Tasarımcıdan Windows 20 Konsepti (Video)

ABD merkezli teknoloji devi Microsoft, uzunca bir müddettir Windows 10 isimli işletim sistemi ile kullanıcılara hizmet veriyor. Şirket, yaklaşık 5 yıl evvel piyasaya sürdüğü Windows 10 üzerinde çeşitli çalışmalar yaparak işletim sistemini hem görsel hem de performans açısından düzgünleştirmeye çalışıyor. Fakat artık, sizlere Windows 10’u unutturacak bir “Windows 20” dizaynından bahsedeceğiz. Üstelik bu tasarım, bir Türk’ün elinden çıktı.

Kamer Kaan Avdan, YouTube’daki tanınan tasarımcılardan bir tanesi. Geçtiğimiz devirlerde Windows 95, Windows XP, Windows 7, Windows 11 üzere işletim sistemi sürümlerin yanı sıra iOS 14 için çeşitli konsept dizaynlar oluşturan Avdan, artık de şimdi var olmayan Windows 20 için hususî bir konsept tasarım oluşturdu.

Önünüzde Windows 20 konsepti

Avdan’ın hazırladığı Windows 20 konseptinin tahminen de en etkileyici yanı, kullanıcılara şahsileştirme imkanı sunuyor oluşu. Hazırlanması tam 35 gün süren konsept tasarım, çok sayıda etkileyici simge, etkileşimli Başlat menüsü, şık bir Belge Gezgini, külliyen baştan tasarlanmış bir Ayarlar menüsü ve çok daha işlevsel bir tablet modu üzere detaylar içeriyor.

Avdan’ın Windows 20 konsepti, son periyotların en tanınan özelliklerinden bir tanesi olan karanlık modu da destekliyor. Windows 10’a orantıyla daha şık bir biçimde tasarlanmış olan Windows 20 karanlık modu, tüketiciler için çok daha işlevsel özellikler sunacak. Başkaca Windows 20 konsepti, yeni ve çok daha kullanışlı bir Bildirim menüsünü de içeriyor.

Avdan, oluşturduğu Windows 20 konsepti için bir de görüntü hazırladı. Hazırladığı görüntüyü YouTube üzerinden aboneleriyle paylaşan Avdan, konsept tasarımıyla tüketicileri mest etmiş üzere görünüyor. Dilerseniz artık sizleri, Windows 20 için hazırlanan o konsept dizaynın medyası ile baş başa bırakalım.

Türk tasarımcının oluşturduğu Windows 20 konsepti

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın