TCL, Dünyanın İlk Yeni Nesil Mini-LED Teknolojisini Tanıttı

 TCL, Dünyanın İlk Yeni Nesil Mini-LED Teknolojisini Tanıttı

Televizyon üretiminin önde gelen markalarından TCL, CES 2020’de gelecek nesil Vidrian Mini-LED teknolojisini birinci kere tanıttı. Şirket, televizyonlarında güçlü manzara performansı sunmak için ekran teknolojisinde yeniliğe giderek pazarda öncü olmayı hedefliyor.

TCL’nin yeni Vidrian Mini-LED teknolojisi, yarı iletken devre kullanan ve kristal netliğinde bir cama yerleştirilmiş binlerce mini LED’i barındıran yerkürenin birinci panel teknolojisi oldu. Yeni nesil teknoloji, LCD LED televizyonların görüntü performansını keskin kontrast, yüksek parlaklık ve uzun ömürlü performans seviyelerine çıkarıyor.

Mini-LED teknolojisi, TCL’nin 8K LCD panelleri ile birleştirildiğinde yüksek performanslı art ışık teknolojisi, kullanıcıların tüm aydınlatma koşullarında kesintisiz bir deneyim yaşamalarını sağlayacak. 65 inç ve üstünde cam tabakalara yerleştirilen mikrometre ölçekteki küçük ışık asılları, televizyon ekranının her bir ortamında hassas ışık seviyelerini farklı münferit denetim ediyor.

Şirketin yarı iletken devreyi kristal bir alt tabaka ile birleştiren yeni teknolojisi, daha ziyade verimlilik, daha ziyade ışık hassasiyeti ve daha ziyade parlaklık sağlayacak. TCL, 8 milyar dolara yakın yatırım yaparak yakın zamanda açtığı panel üretim tesisi sayesinde Vidrian Mini-LED teknolojisine sahip LCD panellerin tüm tasarım ve üretim sürecini kendisi yürütüyor. TCL’nin Vidrian Mini-LED teknolojisiyle desteklenen yüksek performanslı 8K HDR TV‘ler şu anda şirketin CES 2020 fuarındaki standında tanıtılıyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

Çerez Örnek