‘Star Wars: The Rise of Skywalker’ Serinin Gerisinde Kaldı

 ‘Star Wars: The Rise of Skywalker’ Serinin Gerisinde Kaldı

Disney’in Star Wars serisinin son filmi “Star Wars: The Rise of Skywalker”, ABD’deki yüksek yurtiçi gişe performansını sürdürüyor. Üst üste üçüncü hafta gişede bir numara sırada mahal alan sinemanın son haftasonu hasılatı 33,7 milyon dolar. Ama Skywalker efsanesinin evvelki sinemalarıyla kıyaslandığında, son sinemanın Star Wars standartlarına nazaran biraz durgun olduğu belirtiliyor.

Star Wars: The Rise of Skywalker’ın üçüncü hafta sonu itibariyle yekun yurtiçi hasılatı 450,8 milyon dolar. Bu rakam, üst üste üç haftadır gişede 1. sırada nokta alan rastgele bir sinema için büyük bir rekor mealine gelirdi, fakat iki yıl evvel gösterime giren “The Last Jedi” üç haftada 531,5 milyon dolar, 2015 yılında yayınlanan The Force Awakens ise 742,2 milyon dolar üzere inanılması güç bir rekora imza atmıştı.

Yine de, bir sinema için değerli olan 1 milyar dolar haddine ne kadar süratli ulaşacağı değil, o sona ulaşıp ulaşmayacağı. The Rise of Skywalker’ın 1 milyar dolar bandına erişmesine kesin gözüyle bakılıyor. Sinemanın yerküre çapındaki hasılatı şu anda 918,8 milyon dolar. Bununla birlikte, The Rise of Skywalker’ın bundan sonraki performansını takip etmenin değişik olacağı konuşuluyor. Sinemanın, yurtiçinde 600 milyon dolar gelire ulaşamadan filmlerdeki gösteriminin sonlanabileceği düşünülüyor. Daha evvel hem The Force Awakens (936,6 milyon dolar), hem de The Last Jedi (620,1 milyon dolar) 600 milyon dolar bandını geçmişti.

Bu hafta sonu gişede Skywalker efsanesini takip eden sinemaysa, Sony’nin “Jumanji: The Next Level“i oldu. 26,5 milyon dolarlık son hafta sonu hasılatı, yekunda yurtiçinde 236 milyon dolarlık hasılata çıkmasını sağladı. Üçüncü sıra içinse “Little Women” ile “The Grudge” arasında kıyasıya bir yarışma var. Greta Gerwig’in uyarladığı klasik olan Little Women’in hafta sonu hasılatı 13,5 milyon dolar oldu. The Grudge’ın hasılatı ise 11,3 milyon dolar.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

Çerez Örnek