Star Wars: Battlefront’tan Çok Oyunculu Mod Müjdesi

 Star Wars: Battlefront’tan Çok Oyunculu Mod Müjdesi

Bugün Star Wars: Battlefront’a beklenmedik bir güncelleme geldi. 2004 yılında piyasaya sürülen bu oyun, bugün yeni bir güncellemeyle hayranlarını heyecanlandırdı. Yeni güncelleme, oyunun sırf Steam versiyonu için geldi zira Star Wars: Battlefront’un yayınlandığı vesair platformlar PlayStation 2 ve Xbox’tı. Yeni güncellemeyle birlikte oyunun Steam versiyonuna çevrimiçi çok oyunculu seçeneği eklendi.

Elbette orijinal Battlefront’ta çok oyunculu mod vardı lakin bu seçenek ya PS2’deki ya da bilgisayardaki GameSpy sunucularındaki yerel bağlantı üzerinden ya da özgün Xbox’taki Xbox Live üzerinden kullanılabiliyordu. Battlefront, 2019 yılında ‘Star Wars: Battlefront (Classic, 2004)’ ismiyle Steam’de tekrar yayınlanmıştı lakin GameSpy 2014 yılında kapatıldığı için oyunun çok oyunculu seçeneği bulunmuyordu. Oyunun yepyeni bilgisayar versiyonu 64 oyuncuya kadar iştirak olanağı sağlıyordu. Bunun, Steam versiyonunun ortalama oyuncu sayısının 2 katı olduğu belirtilse de ne kadar büyüklükte oyunlar kurabileceğiniz şimdi net değil.

2019 yılında tekrar piyasaya sürülmüştü:

Oyun 20 yaşına gerçek yaklaşsa da 2019 yılındaki tekrar piyasaya sürülmesinden bu yana yeni güncelleme Battlefront’a gelen 2. güncelleme. GameSpy’ın kapanmasıyla aralarında Star Wars: Battlefront’un da nokta aldığı 50 oyunun fişi dolaylı olarak çekilmişti. Özellikle geçmişte kopya oyun yükleyen kullanıcıların başına dert olan GameSpy, sohbet imkânı sağlayan interaktif bir sunucu programıydı.

Steam, Origin ve Uplay gibi hizmetlerin ortaya çıkasıyla hitap ettiği kullanıcı kitlesini ve yapımcıları kaybeden GameSpy, tıpkı vakitte oyun doğrulama sistemi olarak da kullanılıyordu. GameSpy’ın sonuyla birlikte Star Wars serisinin 2. oyunu Star Wars: Battlefront II’ye de elveda denmişti.

2015 yılında Star Wars: Battlefront serisine DICE da katılmıştı. Yine Star Wars sinema serisinin yapımcılığını üstlenen Disney, oyun üreticisi Electronic Arts ile 2019 yılında bir muahede yapmıştı.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın