Sony, PlayStation 5’in Kesinleşen Özelliklerini Açıkladı

 Sony, PlayStation 5’in Kesinleşen Özelliklerini Açıkladı

Japonya merkezli teknoloji devi Sony’nin yaklaşmakta olan yeni oyun konsolu PlayStation 5, oyunseverlerin gündeminden düşmüyor. Yerkürenin en büyük tüketici elektroniği fuarı olan CES 2020 etkinliklerinde de oyunseverler, PlayStation 5’le ilgili yeni bir şeyler öğrenmek ve velev mümkünse PlayStation 5’in kendisini görmek istiyorlar.

Sony Interactive Entertainment CEO’su olarak vazife yapan ve PlayStation’ın da bir numaralı ismi olan Jim Ryan, CES 2020 aktiflikleri kapsamında sahne aldı ve birinci olarak PlayStation 5’in resmi logosunu tüketicilere tanıttı. Kurduğu cümleleri PlayStation 5’le ilgili özelliklere de getiren Ryan, yeni bir açıklama yapmadı lakin PlayStation 5’in sahip olacağı kesinleşen bazı özellikleri bir kere daha belirtti.

Jim Ryan, yaptığı açıklamalarda PlayStation 5‘in bugüne dek açıklanmış olan 5 temel özelliğinden bahsetti. Bu bağlamda 3 boyutlu ses, dokunsal ve uyarlanabilir tetikleyiciler, ultra yüksek süratli SSD, donanım tabanlı grafik izleme ve ultra HD Blu-Ray teknolojilerine değinen Ryan, PlayStation 5’in neler sunabileceğini bir kere daha gözler önüne sermiş oldu. Dilerseniz artık, PlayStation 5’in 5 özelliğinin detaylarına yakından bakalım.

İşte PlayStation 5’in mutlaklaşan özellikleri

  • 3D ses: Oyunseverler, PlayStation 5’in sahip olduğu 3 boyutlu ses teknolojisiyle kendilerini oyunun içerisinde üzere hissedecekler. Sesler, oyunseverlere daha derinden iletilecek.
  • Dokunsal ve uyarlanabilir tetikleyici: Oyun denetimcileri, daha âlâ bir deneyim için büyük bir kıymete sahip. PlayStation 5, oyunculara çok güzel bir his yaşatmayı vadediyor.
  • Ultra süratli SSD: SSD bellekler, son yılların en değerli donanım yeniliklerinden bir tanesi oldu. PlayStation 5’in sahip olduğu ultra süratli SSD’ler, oyunların yüklenme vadelerini önemli mealde kısaltacak.
  • Donanım tabanlı grafik izleme: PlayStation 5 ile birlikte oyunseverler, daha uygun bir görsel deneyim yaşayacaklar. Zira PlayStation 5, oyun içi görselleri geliştiren donanım tabanlı grafik izleme özelliğiyle birlikte gelecek.
  • Ultra HD Blu-Ray desteği: PlayStation 5, grafik ögelerini önemli manada önemseyen bir cihaz olarak önümüze çıkıyor. Ultra HD Blu-Ray disk desteğine sahip olacak olan PlayStation 5, böylece oyunseverlere benzersiz bir deneyim yaşatacak.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

Çerez Örnek