Tomb Raider’ın Devam Filminin Vizyon Tarihi Belli Oldu
5 Eyl, 2019 1:43 tarihinde eklendi

Tomb Raider’ın Devam Filminin Vizyon Tarihi Belli Oldu

Tomb Raider’ın Devam Filminin Vizyon Tarihi Belli Oldu

2018 yılında vizyona giren ve başgörevinde Alicia Vikander’ın yer aldığı Tomb Raider filminin devamı üzerinde çalışılıyor. Şu an için filmin çok erken aşamalarında ve hikâyeye dair herhangi bir bilgi bulunmuyor. Ancak filmin gerçekleşmesi için iki önemli adım atılmış durumda.

Deadline’da yer alan habere bakılırsa MGM, filmin çıkış tarihini 19 Mart 2021 olarak açıkladı. Yani Tomb Raider’ın devam filminin yapılması ve salonlara hazır hale getirilmesi için bir yıldan uzun bir süre tanındı. Ek olarak filmin yönetmenliğini yapması için de Ben Wheatley ile anlaşıldı. Kendisi daha önce Kill List ve Free Fire şeklinde filmlerin yönetmenlik koltuğunda oturmuştu.

Filmle ilgili bilinenler

Wheatley’in gelmesiyle birlikte ilk filmin yönetmeni Roar Uthaug ile çalışılmayacağı kesinleşmiş oldu. Yönetmenlik koltuğunda Wheatley otururken filmin senaryosunu Amy Jump yazacak. Filmin yapımcılığını Graham King ve Elizabeth Cantillon üstlenecek. Organik olarak ilk filmimizde Lara Croft’a can veren Vikander, bu filmimizde de yer alacak.

Tomb Raider daha önce 2001 yılında ünlü oyuncu Angelina Jolie ile beyaz perdeye aktarılmış 2003 senesinde da devam filmi yapılmıştı. 15 yıl aradan sonrasında Vikander ile yine sinemaya uyarlanan Tomb Raider’ın ilk filmi dünya genelinde 274 milyon dolarlık bir gişe kazançı elde etmiş; sadece eleştirilerden kaçmayı başaramamıştı

Like

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *