Sennheiser’ın Araç İçi Hoparlörleri Kaldıracak Teknolojisi

 Sennheiser’ın Araç İçi Hoparlörleri Kaldıracak Teknolojisi

Alman teknoloji şirketi Sennheiser, daha sürükleyici bir ses sistemi oluşturmak için araçları adeta hoparlöre dönüştüren yeni konseptini CES 2020’de tanıttı. Sennheiser, yeni teknolojisiyle otomobillerde standart hoparlörler kullanmadan gerçekçi ve sürükleyici bir ses deneyimi sunabileceğini açıkladı.

Teknoloji kompetanı Continental ve Sennheiser, yeni araç içi hoparlörsüz ses sistemini tanıttı. İki şirket, Sennheiser’ın AMBEO 3D ses teknolojisini, Continental’in Ac2ated Sound sistemine entegre etmek için birlikte çalıştı. Ac2ated konsepti, hoparlör teknolojisinden külliyen kaçınarak, sesi oluşturmak için aracın iç yüzeylerini kullanıyor. Sennheiser’ın AMBEO Mobility teknolojisi, konsepti tamamlayarak nefes kesen bir 3D ses performansı sunuyor.

Ac2ated Sound, araçlar için hoparlörlere nazaran daha az yük ve daha çokça alan tasarrufu sağlıyor. Continental, yeni teknolojinin yalnızca en yüksek ses kalitesini sağlamakla kalmayıp, tıpkı hengamda mekan ve yükten tasarruf ederek, mahsusen elektrikli araçlar için kıymetli avantajlar sağlayacağını belirtti.

Yeni sistem, sesi keman yahut viyolonsel üzere klasik yaylı çalgılara benzeri bir sistemle üretiyor. Bu enstrümanlarda, ahşap gövde bir rezonans boşluğu üzere çalışıyor. Şahsi olarak geliştirilen donanım, sesi oluşturmak için aracın iç kısmındaki muayyen yüzeyleri uyarıyor. Sennheiser, ses kalitesinin sürücü ve yolculara kendilerini konser salonunda üzere hissettirecek, doğal bir deneyim yaşatacağını söylüyor.

Sesi oluşturmak için arabanın iç yüzeyini kullanan Ac2ated Sound, mevcut ses sistemlerine nazaran yaklaşık yüzde 75 ila 90 daha az mekan kaplıyor. Yeni ses sistemi araç içinde görünmeyeceği için araç tasarımcılarına ve araba üreticilere daha ziyade özgürlük sağlayacak.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

Çerez Örnek