Samsung’un Yapay Zeka Teknolojisi Neon’un İlk Görüntüleri

 Samsung’un Yapay Zeka Teknolojisi Neon’un İlk Görüntüleri

Yılın en büyük teknoloji fuarı CES 2020 için artık geri sayım başladı. Las Vegas’da düzenlenecek olan fuardaki ilgi odaklarından biri, Neon isminde Samsung’un yeni yapay zeka teknolojisi olacak. Bu yeni teknolojiye dair imajlar de elimize ulaştı. Samsung’un bu yenilikçi girişimine dair küçük tanıtımlar ve reklamlarla geçtiğimiz devirde fazlaca karşılaştık. Neon Twitter hesabından yapılan bir paylaşımda “yapay insan” olarak nitelendiren bu teknolojiye dair daha detaylı imajlar de artık gün yüzüne çıktı.

Neon girişiminin başındaki isim Pranav Mistry, yeni teknolojisini tanıtan bir tweet paylaştı. Twitter gönderisinde paylaştığı ve haberin devamında verdiğimiz resimde gördüğümüz kadarıyla, gündelik kıyafetler giymiş bir dijital avatarla karşı karşıyayız. Mistry, yaratılan bu dijital avatarın yeni söz biçimleri, hareketler ve diyalogları kendi kendine geliştirebileceğini belirtiyor.

Neon, programlarının hudutlarını aşabilecek:

Neon, Samsung’un STAR (Samsung Technology & Advanced Research) Labs’i tarafından yaratılan bir son teknoloji eser olarak önümüze çıkıyor. Neon için alınan birkaç patent, bu teknolojinin programlanma sonlarını aşabileceğine ve kendi kendine yeni malumatlar edinebileceğine işaret ediyor. Samsung’un yeni teknolojisi Neon’un, oteller ve parti mekânları üzere taraflarda müşterilere yardımcı olmak için tasarlandığı düşünülüyor. Neon, evvelce programlanmış soruları cevaplamak mekanına, müşteriler tarafından daha evvel hiç karşılaşmadığı sorular sorulduğunda bile yardımcı olabilecek.

Neon ile ilgili ortaya çıkan bu en son gelişmenin haricinde, Samsung’un yapay zeka teknolojisinin barındırdığı öteki özellikler hâlâ bir gizem olarak kalmaya devam ediyor. Bu nedenle CES 2020 fuarında Samsung ile ilgili merak edilen soruların cevaplanmasını bekliyor olacağız.

Henüz Star Wars seviyesine ulaşmış olmayabiliriz ve etrafımızda dolaşan robotlar olmayabilir gelgelelim yapay zeka teknolojisinde kaydedilen büyük gelişmeyi göz önünde bulundurursak, 2020 yılı boyunca bizi uzay çağına biraz daha yaklaştıracak teknoloji eserlerinin gelmeye devam edeceğini söyleyebiliriz.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

Çerez Örnek