Samsung’un Katlanabilir Yeni Telefonu ‘Galaxy Bloom’ Olacak

 Samsung’un Katlanabilir Yeni Telefonu ‘Galaxy Bloom’ Olacak

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, 2019 yılında en çok Galaxy Fold isimli katlanabilir ekranlı telefonuyla konuşuldu. Zira şirket, büyük umutlar besleyerek geliştirdiği telefonunu bir türlü istenilen dayanıklılık seviyesine getiremedi. Telefon, hazırlandıktan sonraki birinci gerçek kullanıcı testlerinde büyük dertler yaşadı ve testlerin başladığı birinci 24 saatte Galaxy Fold’lar, kullanılamaz hale geldi.

Samsung, gerekli çalışmaları yaptıktan sonra Galaxy Fold’u tamamladığını söyledi ve resmiolarak piyasaya sürdü. Yaşanan tüm sorunlara rağmen katlanabilir ekran teknolojisinden vazgeçmek istemeyen Samsung, “Galaxy Fold 2” olarak isimlendirilen yeni bir telefon üzerinde çalışmaya başladı. Velev argümanlara nazaran Samsung’un 2. katlanabilir ekranlı telefonu, kısa bir müddet sonra lansman yapacak.

Samsung’un 2. katlanabilir ekranlı telefonunun yatay eksende katlanacağı ve katlandığı hengam avuç içine sığabilecekbir yapıda olduğu söyleniyordu. Ortaya çıkan konsept dizaynlar ve raporlar da bu söylentileri destekliyordu. Velev Webtekno ekibi olarak bizler de katlandığında kare üzere olacak bu telefonu sizlere pek çok kere “Galaxy Fold 2” olarak lanse etmiştik. Gelgelelim görünen o ki Samsung’un katlanabilir ekranlı yeni telefonu “Galaxy Fold 2” olarak isimlendirilmeyecek.

Bilindiği üzere ABD’nin Las Vegas kenti şu sıralar, yerkürenin en büyük tüketici elektroniği fuarı olan “CES 2020“ye konut sahipliği yapıyor. Teknoloji devleri, düzenledikleri panel ve etkinliklerle geliştirdikleri yeni teknolojileri tüketicilerle buluşturuyorlar. Şimdiyse Samsung’un, CES 2020 kapsamında herkese açık olmayan bir içtima düzenlediği ve bu içtima kapsamında da yatay eksende katlanabilen yeni telefonunu, içtimaya katılanlara duyurduğu tabir ediliyor.

İşte Samsung’un saklı toplantısında çekilen bir fotoğraf

Samsung’un katlanabilir ekranlı 2. telefonu, Galaxy Fold 2 olarak değil “Galaxy Bloom” olarak tüketicilerin beğenisine sunulacak. Üstelik laf konusu içtimayla ilgili hazırlanan bir rapor, Galaxy Bloom’un Galaxy Fold üzere plastik bir ekrana değil, ultra ince cam olarak isimlendirilen bir teknolojiye sahip olacağını gösteriyor.

Samsung’un yeni akıllı telefonuyla ilgili hala netleşmiş bir durum yok. Lakin CES 2020 etkinliğinde düzenlenen kapalı içtima, Samsung’un katlanabilir ekranlı 2. telefonunu resmileştirdiğigibi, bu telefonun isminin Galaxy Bloom olacağını da ortaya koyuyor. Ama Samsung’un katlanabilir ekranlı yeni telefonuyla tanışmak için bir vade daha beklememiz gerekiyor zira bu telefonun resmi lansmanının şubat ayında yapılması bekleniyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

Çerez Örnek