Samsung’dan 108 MP Kamera Sensörü İçin Tanıtım Videosu

 Samsung’dan 108 MP Kamera Sensörü İçin Tanıtım Videosu

Samsung, hem kendi telefonları hem de diğer markaların telefonları için kamera sensörleri geliştiriyor. Teknoloji devi, geçtiğimiz yıl akıllı telefonlar için önce 1/1.7 inçlik 64 MP sensörleri, daha sonra birinci 108 MP kamera sensörünü getirdi. Şirket, şimdiyse 108 MP sensörünün değerli özelliklerini gösteren bir medya yayınladı.

ISOCELL Bright HM1 kamera sensörü 1/1.33 inç boyuta ve 108 MP çözünürlüğe sahip. Şirket, sensörün DSLR fotoğraf makineleri üzere net ve karmaşık detaylar sunan fotoğraflar çekebileceğini sav ediyor. Samsung, gürültüyü azaltmak için tek tek pikselleri izole eden, optik kayıp ve ışık yansımasını azaltan ISOCELL Plus teknolojisini kullanıyor.

Samsung’un 108 MP kamera sensörü yenilikçi teknolojiler barındırıyor

Samsung’un NonaCell teknolojisi, yüksek ışık hassasiyeti ve düşük gürültü için dokuz komşu pikselden (her biri 0,8μm) gelen malumatları tek bir pikselde (2,4μm) birleştiriyor. Böylece düşük ışık koşullarında çekilen imajların daha net, parlak olması ve yüksek çözünürlüğünü koruması sağlanıyor. Sensörün ultra yüksek çözünürlüğü başkaca 3x yakınlaştırmada önemli bir kalite kaybı olmadan 12 MP imaj yakalamayı mümkün kılıyor.

ISOCELL Bright HM1’in gayrı özellikleri arasında Smart-ISO teknolojisi, gerçek vakitli HDR, jiroskop tabanlı EIS, Super-PD otomatik odaklama ve 8K 24 FPS‘ye kadar medya kaydetme özelliği bulunuyor. Bu sensör, Güney Koreli teknoloji devinin en uygun telefonlarından biri olan Galaxy S20 Ultra’da kullanılıyor.

Samsung’un 2020’nin sonuna kadar 150 MP kamera sensörü tanıtmayı planladığı ve uzun vadede insan gözünün yeteneklerini aşan 600 MP’ye kadar imaj sensörü geliştirmeyi hedeflediği bildiriliyor.

Samsung’un 108 MP sensörünün özelliklerini tanıttığı medya:

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın