Samsung, Mayıs Güvenlik Güncellemelerini Göndermeye Başladı

 Samsung, Mayıs Güvenlik Güncellemelerini Göndermeye Başladı

Saklılık ve güvenlik, mahsusen akıllı telefon üreten dev şirketler tarafından son kademe kıymetli sayılan hususların başında geliyor. Son vakitlerde güvenlikle ilgili mevzular yüzünden tenkit yağmuruna tutulan büyük şirketlerin bu mevzuyla başlarının dertte olması, sanıyoruz ki isteyecekleri son şey olur. Bu yüzden teknoloji devi Samsung için de güvenlik son nokta ehemmiyet arz ediyor. Mayıs ayının gelmesiyle birlikte şirket, Galaxy serisinin amiral gemisi olarak kabul edilen cihazlarına güvenlik güncellemesini göndermeye başladı.

Bazı Samsung cihaz kullanıcıları, güncellemelerin vaktinde gönderilmesinden duydukları memnuniyeti bildirmekte gecikmedi. Evvelden değerli sürüm güncellemeleri için bir seneye varan gecikmeler ya da güvenlik yamaları için ayları bulan beklemelerin sona ermesinden son serece keyifli olan kullanıcılar, şirketin bu durumla birlikte gayrı akıllı telefon üreticisi rakiplerini geçmesinden de hoşnut olduklarını lisana getirdi.

Güncelleme, 170 MB boyutunda:

Güncelleme son nokta süratli biçimde gelince yamaya dair değerlendirmeler ve tahlilleri barındıran raporlar da erken çıkmaya başladı. Kullanıcıların bildirdiğine nazaran Galaxy S20 Ultra için gelen güncellemenin içinde kamera güzelleştirmelerine dair notlar da mevcut durumda. Umum güvenlik düzeltmeleri ve birkaç performans geliştirmesi içeren güncellemenin 170 MB alan kapladığı da bildirilen bir öteki şey olarak öne çıkıyor. Bu noktada aslında bir güvenlik yaması için beklenenden biraz daha ziyade konum kapladığı söylenen güncelleme için şimdilik pek ziyade olumsuz tefsir bulunmuyor.

Son devirlerde gönderilen güvenlik yamalarının cihazlardaki sorunları anında ortadan kaldırdığı biliniyor. Çeşitli internet sitelerinde ortaya çıkan raporlar, Samsung’un yeni güvenlik güncellemesinin şimdilik birkaç memlekette göründüğünü bildirse de bunların yerküre umumisine çok kısa vakitte yayılması bekleniyor. Yani güncelleme cihazınıza şimdi gelmemiş olsa da endişelenmenize gerek yok, muhtemelen çok kısa devirde güncellemeyi yüklemiş olacaksınız.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın