Samsung Kızaklı Kameralı Telefon Üzerinde Çalışıyor

 Samsung Kızaklı Kameralı Telefon Üzerinde Çalışıyor

Akıllı telefon kolunun tepe noktasında yer alan Samsung, bilhassa son vakitlerde cihazlarında radikal değişiklikler yapmaya başladı. Son olarak dikdörtgen kamera konseyimi dizaynını hayatımıza sokan şirket, görünüşe nazaran bu defa kamerayı farklı bir noktaya, cihazın içine konumlandıracak.

Daha evvel Xiaomi’nin Mi 9T telefonu üzere akıllı telefonlarda gördüğümüz kızaklı ön kamera, OnLeaks tarafından ortaya çıkarılan imajlara nazaran artık Samsung’un da maksadında. OnLeaks tarafından yayınlanan görsellerde kızaklı sisteme sahip bir ön kamerayı barındıran Samsung telefonu bölge aldı.

Samsung’un kızaklı ön kameraya sahip telefonu:

Görsellerde gözüktüğü üzere kızaklı ön kameraya sahip olan yeni Samsung akıllı telefonu, bu kamera sistemine sahip olan her telefon üzere ön yüzünü büsbütün kaplayan bir ekrana sahip. Üstelik şu anda sadece fotoğraflara bağlı olarak konuşsak da Samsung’un bu telefonu, birtakım amiral gemilerinde olduğu üzere yana sahih kıvrılan bir ekranla gelecek.

Görsellerde konum alan sair detaylara nazaran Samsung, bir birincisi deneyeceği bu telefonda parmak izi okuyucusunu ekrana gömülü yapmayacak. Şirket, bunun bölgesine parmak izi okuyucusunun cihazın gerisinde bulunduğu bir tasarımı seçecek. Yani cihaz, Galaxy A serisinde bulunan birçok telefona misal bir dizayna sahip olacak.

Samsung’un Galaxy A serisinden bahsetmişken tekrar görsellerde de görüldüğü üzere cihazın kamera heyetimi da bu serideki öteki telefonlarla misal bir yapıya sahip olacak. Görsellerle paylaşılan haberlere nazaran de cihaz, 6,5 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip olacak ve 183,5 mm x 77 mm x 9,2 mm ebatlarıyla gelecek.

Samsung’un yeni akıllı telefonu olacağı söylenen bu telefonun şimdi bir mutlaklık taşımadığını söyleyebiliriz. Gelgelelim OnLeaks tarafından yayınlanan öbür birçok görsel piyasaya sürülen esere hayli benzeri ya da külliyen birebiri olarak önümüze çıkmıştı. Münasebetiyle bu cihaza karşı hâlâ bir inanç taşımıyor olsak da bu türlü bir şeyle karşılaşırsak da şaşırmamamız gerekiyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın