Samsung ile Google, Galaxy Z Flip İçin Birlikte Çalışıyor

 Samsung ile Google, Galaxy Z Flip İçin Birlikte Çalışıyor

Güney Koreli teknoloji devi Samsung‘un katlanabilir ekranlı 2. telefonu Galaxy Z Flip, pek çok tüketici tarafından sevilerek kullanılıyor. Kısa bir vade evvel duyurulan bu telefonla ilgili çalışmalarını sürdürmeye devam eden Samsung, katlanabilir ekranlı yeni telefonuna yazılım güncellemeleri sağlayarak Galaxy Z Flip‘i daha işlevsel bir hale getirmeye çalışıyor.

Katlanabilir ekranlı telefonlar yeni yeni tanınan olmaya başladılar. Bu da birtakım meseleleri beraberinde getirdi. Örneğin şimdi pek çok pratik, münhasıran de dikey olarak katlanabilen bir ekran için yerinde optimizasyonu sunamıyor. Bu durumun farkında olan Samsung ve Google, iş birliği yaparak yerkürenin en tanınan çevrimiçi görüntü platformu YouTube‘a, katlanabilir ekran optimizasyonu kazandırdı.

YouTube’un son güncellemesi, Galaxy Z Flip için optimizasyon sağlıyor

Google, YouTube’un mobil pratiği için hazırladığı son yazılım güncellemesinde Galaxy Z Flip için destek sağladı. Yani Galaxy Z Flip kullanıcıları artık, telefonları yarı katlı haldeyken YouTube tatbikini kullanmaya başladıkları takdirde mümkün olan en güzel deneyimi yaşayabilecekler. Artık görüntüler, cihazın bir yarısında oynatılırken, medya açıklamaları ve gayrı öğeler sair yarısında nokta alacak.

Samsung ile Google ekibinin üzerinde çalıştığı tek girişim YouTube optimizasyonu değil. Yapılan açıklamalara nazaran Galaxy Z Flip kullanıcıları, ilerleyen devirlerde Google Play Store ve Google Haritalar üzere pratikleri da Galaxy Z Flip’e özel optimize edilmiş bir formda kullanabilecekler. Böylece tüketicilerin Galaxy Z Flip deneyimleri çok daha güzel bir hal almış olacak.

Samsung ve Google, vesair Galaxy telefonlar için de iş birliği içerisinde

Aslına bakacak olursak Samsung ve Google’ın iş iştirakinin 10 yıllık bir geçmişi var. Binaenaleyh ikili, uzunca bir müddettir tüketicilere daha güzel bir deneyim sunmak için çalışıyor. Örneğin ikili, 2018 yılından beri Google’ın RCS hizmetini Samsung markalı telefonlara getirmek için çalışıyorlar. Bu hizmet, Samsung’un Bildiriler tatbikinin hem Wi-Fi hem de mobil doneler üzerinden tüketicilerin iletileşme deneyimini baştan sona değiştirmesi mealine geliyor.

Samsung Galaxy S20 ailesinin etkileyici özelliklerinden bir tanesi de “Live Caption“. Bu özellik, telefonun medya içerikleri için alt yazı oluşturmasını sağlıyor. Galaxy S20 ailesindeki bu özellik de Google tarafından geliştirilmiş olan bir yapay zekayı kullanıyor. Ayrıyeten Google, tüketicilerin güvenliklerini sağlayabilmek ismine aylık ve üç aylık periyotlarda güvenlik güncellemeleri sunuyor. Samsung, Google ile iş birliklerinin sürmeye devam edeceğini ilerleyen devirlerde çok daha ziyade çalışmanın sürdürüleceğini söylüyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın