Samsung, Güncelleme Hızı Konusunda Google’ı Geride Bıraktı

 Samsung, Güncelleme Hızı Konusunda Google’ı Geride Bıraktı

Artık neredeyse herkes tarafından kullanılan akıllı telefonların, hem daha çokça işlev kazanması hem de kullanıcılarının güvenliğini sağlaması için çeşitli güncellemeler alması kaçınılmaz. Kimi şirketler, güncelleme konusunda sınıfta kalırken üreticiler ise kullanıcılarının takdirini kazanmayı başarıyor.

Google da Pixel cihazlarına gönderdiği güncellemelerle, kullanıcılarını tatmin etmeyi başarabilen şirketlerden bir tanesi. Hem yazılım hem de donanım tarafını denetim edebilen Google, geçtiğimiz birkaç yıl boyunca güncellemeler konusunda epey istikrarlıydı. Ama 2019’daki geciken güvenlik güncellemelerinden fırsat bulan Samsung, bu mevzuda öne geçmeyi başardı.

Samsung, Google’ı solladı

Samsung’un son periyotta çıkan amiral gemisi akıllı telefonlarından birden fazla, Android 10 güncellemesini aldı. Ayrıyeten Galaxy Note 10 ve Galaxy Note 10+ da Almanya’da ocak güvenlik yamasını almaya başladı. Şimdi yalnızca bir devlette yayınlanmış olsa da Samsung, bu hamlesiyle Google’ın Pixel cihazlarını artta bırakmayı başardı.

Bu güncellemelerin, sair devletlerdeki cihazlar için de yakın bir vade içerisinde yayınlanması bekleniyor. Samsung, bu güncellemelerin hepsinde Google’ı alt etmeyi başaramasa da kendisi için epeyce kıymetli bir dönüm noktası olduğunu söylemek gerekiyor. Samsung’un güncelleme konusunda en uygun olduğunu söylemek şimdi mümkün olmasa da eskiye nazaran daha düzgün bir performans sergilediğini de belirtmek gerekiyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

Çerez Örnek