Samsung, Galaxy Xcover Pro’yu Duyurdu

 Samsung, Galaxy Xcover Pro’yu Duyurdu

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, haberlerimize daha çok “Galaxy S”, “Galaxy Note” ve “Galaxy A” serileriyle mevzu oluyor. Lakin şirketin üzerinde çalıştığı telefonlar bunlarla sonlu değil. Şirket vakit hengam üstün dayanıklılık özelliklerine sahip olan akıllı telefonlar da üretiyor. Samsung şimdiyse, Finlandiya’da düzenlediği sessiz sakin bir aktiflikle “Galaxy Xcover Pro“yu duyurdu.

Samsung, geçtiğimizde devirlerde de “Galaxy Xcover” serisine ilişkin birtakım akıllı telefonlar çıkarmıştı. Fakat Galaxy Xcover Pro, serideki diğer telefonların bilakis Infinity Display bir ekrana sahip ve bu özelliğiyle bir birinci olmayı başarıyor. Samsung birinci kere, Galaxy Xcover serisindeki bir akıllı telefonu 20:9 en uzunluk orantısına sahip ve delikli bir ekran yapısıyla tasarlamış durumda.

Önünüzde Samsung Galaxy Xcover Pro

Akıllı telefonlar, son periyotlarda aslında çok kıymetli olan bir özelliği kaybettiler. Bu özellik, çıkarılabilir bataryalar. Buna karşın tüketiciler, Galaxy Xcover Pro’yla birlikte hem IP68 hem de MIL-STD-810 isimli dayanıklılık sertifikasına sahip olan bir akıllı telefonda batarya değişimiyapabilecekler. Samsung’un Galaxy Xcover Pro’da bulunan sertifikalara karşın çıkarılabilir batarya özelliğini nasıl sunduğu şimdi bilinmiyor.

Samsung Galaxy Xcover Pro, Galaxy A51’e güç veren Exynos 9611 işlemcisinden güç buluyor. 2.400×1.080 piksel çözünürlük sunan, 6.3 inç büyüklüğündeki LCD ekranla gelen Galaxy Xcover Pro, sahip olduğu işlemciyi 4 GB RAM ve 64 GB de depolama ortamıyla destekliyor. Sağladığı özellikleri 4.050 mAh kapasiteli batarya ile de taçlandıran Galaxy Xcover Pro, tüketicilere 15 watt şarj desteği sağlıyor.

Samsung Galaxy Xcover Pro özellikleri

  • Ekran: 6.3 inç, 2.400 x 1.080 piksel LCD ekran
  • İşlemci: Exynos 9611
  • RAM: 4 GB
  • Depolama: 64 GB
  • Art Kamera: 25 MP + 8 MP
  • Ön Kamera: 13 MP
  • Batarya: 4.050 mAh (15 watt)
  • İşletim Sistemi: Android 9 Pie

Samsung Galaxy Xcover Pro fiyatı

Tüm bu özellikleriyle birlikte duyurulan Samsung Galaxy Xcover Pro, 31 Ocak itibarıyla Finlandiyalı tüketicilerin hizmetine sunulacak. Samsung, Galaxy Xcover Pro’nun fiyatını 499 euro (yaklaşık 3.320 TL + vergiler) olarak açıkladı. Telefon, ocak ayından sonraki süreçte farklı devirlerde Avrupa pazarına giriş yapacak.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

Çerez Örnek