Samsung, CES 2020’de Yeni The Wall TV’lerini Tanıtacak

 Samsung, CES 2020’de Yeni The Wall TV’lerini Tanıtacak

Yerkürenin en büyük televizyon üreticisi Samsung, MicroLED teknolojisine sahip devasa ekranıyla, modüler yapıdaki şimdiye kadarki en büyük televizyonunu CES 2020’de sergileyecek. En büyüğü 292 inç (yaklaşık 7,4 metre) olan The Wall TV’ler büyük boyutlarını, yüksek parlaklık ve kontrastla birleştiriyor.

Şirket, daha evvel mevcut olan 75, 146, 219 ve 292 inçlik seçeneklere ek olarak 88, 93, 110 ve 150 inçlik yeni boyutlar sunmayı planlıyor. Güney Koreli teknoloji devi yaptığı açıklamada, “2020’deki yeni gelişmeler, daha büyük ölçekli sabit ekranların üretilmesini sağladı” tabirlerini kullandı. Samsung’un hem 146 hem de 150 inçlik televizyonları birlikte sunması değişik bir detay. Yine de duvarı için mümkün olan en büyük ekranı isteyenler için münasip olabilir.

MicroLED, önümüzdeki 10 yılın yeni ekran teknolojisi ve LCD’den daha çok OLED ekranlara daha yakın bir manzara sunuyor. MicroLED, durgun ekran öğeleri için yanma üzere sıkıntılar olmadan gerçek siyah, piksel başına aydınlatma üzere OLED gibisi özellikler sunuyor. Ayrıca OLED’den daha yeterli kalitesiyle, imgeyi direkt oluşturmak için milyonlarca küçük led kullanıyor.

Tabii ki televizyonların fiyatı da boyutu ve teknolojisi kadar büyük olacaktır. Şirketin birinci The Wall TV’leri, yüz binlerce TL fiyat etiketiyle tüketicilerle buluşmuştu.

Samsung, daha münâsib fiyatlı alternatif olarak geçtiğimiz günlerde birinci malumatları ortaya çıkan çerçevesiz 8K QLED ekranlı televizyonunu da tanıtacak. Ön tarafında %99 ekran/gövde nispeti sunacak çerçevesiz TV, derin makine öğrenmesine sahip yapay zekâ teknolojili kuantum işlemcisi sayesinde orjinal manzaranın imaj kalitesinden bağımsız olarak 8K’ya kadar büyütme sağlayabiliyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

Çerez Örnek