Ana sayfa İnternet Rimuut: Freelance çalışanların hayatına güç katan platform

Rimuut: Freelance çalışanların hayatına güç katan platform

Rimuut, freelancerları birkaç tıkla şirketlere dönüştürme fikrini dünyada ilk defa hayata geçirdiği için ve sektöre öncülük yaptığı için çok kıymetli. Freelance

29
0

Her geçen gün globalleşen dünyada freelancer’ların sayısı hızla artıyor. Mekanlardan bağımsız olarak çalışan freelancer’lar için şirketleşmeden üretmek artık daha kolay. İTÜ Çekirdek girişimleri arasından yükselerek 2017 yılında Mert Bulut ve Esent Bulut tarafından Estonya’da kurulan Rimuut, oldukça genç, dinamik ve tamamen uzaktan çalışan bir ekibe sahip.

50 FARKLI PARA BİRİMİNDE FATURALANDIRMA İŞLEMİ 

Rimuut, freelancerları birkaç tıkla şirketlere dönüştürme fikrini dünyada ilk defa hayata geçirdiği için ve sektöre öncülük yaptığı için çok kıymetli. Freelance çalışanlara ve bağımsız profesyonellerden hizmet alan kurumlara, global çapta pek çok çözüm sunan Rimuut, bağımsız çalışma modelini tercih eden modern iş gücüne şirketleşmeksizin piyasada var olabilme olanağı sağlıyor.

Freelance çalışanlar için 50 farklı para biriminde faturalandırma yapılabilmesine imkan veren Rimuut ile kurumlar, şirketleşmemiş freelance hizmet sağlayıcılarından kolaylıkla muhasebeleştirebilecekleri faturalar edinebiliyorlar. Freelancer’lar da şirket kurmanın finansal ve bürokratik ağırlıklarından kurtularak hızlı ve güvenli bir şekilde ödeme alabiliyorlar.

3 YILDA 70’TEN FAZLA ÜLKEYE ULAŞTI

Eşi benzeri olmayan ve büyük ilgi gören Rimuut, haliyle hızlı bir şekilde yayılma fırsatı da buldu. 3 yıl gibi kısa bir sürede 70’den fazla ülkede 30 binin üzerinde bağımsız profesyonele ve 3000’in üzerinde kuruma ulaşmayı başaran Rimuut, hem kurumlara hem de freelance çalışanlara dokunuyor ve ve finansal zorlukları ortadan kaldırıyor.

Rimuut: Freelance çalışanların hayatına güç katan platform

HEM KURUMLAR HEM FREELANCE ÇALIŞANLAR FAYDALANIYOR

Kurumlarla çalışan bağımsız bir profesyonelseniz birkaç dakika içinde Rimuut üyeliğinizi oluşturabilir, çalıştığınız kurumları faturalandırarak güvenli ve hızlı ödeme alabilirsiniz.

Aynı şekilde kurumsal ihtiyaçlarınız için çalıştığınız bireysel iş ortaklarınıza Rimuut hesabınız aracılığıyla kolayca ödeme yapabilir ve bu ödemeleri giderleştirerek muhasebe süreçlerinizde avantaj sağlayabilirsiniz. Rimuut, şirketlerin yasal yoldan freelance çalışanlarıyla birlikte çalışmasına olanak veriyor.

DÖVİZLE KAZANMA FIRSATI

Pek çok açıdan ihtiyaçları karşılayan Rimuut’un bir diğer önemli özelliği de frelance çalışanlar için dövizle kazanma fırsatı sunması. Bu sayede dövizle para kazanabilen freelance çalışanlar dünyaya ulaşıp global markalarla çalışabilirken diğer yandan ülkeye döviz girişi de sağlamış oluyorlar.

NEYİ HEDEFLİYOR?

Kısa zamanda geniş kitlelere ulaşmayı başaran Rimuut geleceğe yönelik önemli hedefler belirlemiş durumda. Rimuut öncelikli olarak bağımsız çalışan profesyonelleri piyasada daha güçlü bir konuma taşımayı amaç ediniyor. Faturalandırma, ödeme ve sözleşme servislerine ek olarak freelance çalışanlarla müşterileri buluşturacak bir pazaryeri alt yapısı çalışması da sürdüren Rimuut, geleceğin iş gücü olan freelancer’ları iş bulma serüvenlerinde desteklerken şirketlerin de freelancer yetenekleri keşfetmesine ön ayak olmayı hedefliyor.

Rimuut, Big Four partnerliği ile birlikte Türkiye’de de şirketleşme süreçlerini tamamlayarak, Rimuut Türkiye’yi MENA bölgesinin merkezi haline getirmeyi ve kendini çevre coğrafyalardaki freelance ekonomisinden Türkiye’nin de fayda sağlayacağı bir altyapıya dönüştürmeyi hedefliyor.

Freelancer’ların Türkiye’den yurt dışına sunulan hizmetlerde yaşadıkları zorlukları aşmasını sağlayan Rimuut, bağımsız profesyonellerin cross-border ticaret yapabilmelerini sağlıyor. Türkiye’deki freelancer’ların hizmet ihracatı hacminin 8 basamaklı figürlere geldiği düşünüldüğünde Rimuut’un ihracata kattığı değer tartışılmaz.

Sonuç itibariyle Rimuut, müşteriler ile iş tanımı/sözleşme oluşturarak işin sınırlarını belirleme aşamasından başlayarak, global faturalandırma, güvenli ödeme alma, ödeme takibi ve son olarak müşteri memnuniyetine uzanan süreçteki her adımda freelance çalışanların hayatına güç katıyor.

Ayrıntılı bilgi için rimuut.com’u ziyaret edebilirsiniz.