‘Redmi Note 9 Pro’ Olduğu İddia Edilen Xiaomi Sertifikası

 ‘Redmi Note 9 Pro’ Olduğu İddia Edilen Xiaomi Sertifikası

Çinli teknoloji devi Xiaomi’nin CEO’su Lei Jun, geçtiğimiz devirde yaptığı bir açıklamada 2020 yılı boyunca 10 adet 5G destekli akıllı telefonu kullanıcılara sunacaklarını duyurmuştu. Elbette bu, şirketin sadece 5G desteği sunan cihazlar üreteceği mealine gelmiyor. Model numaraları ‘M2003J15SC’ ve ‘M2003J15SE’ olan iki yeni cihazın sertifikaları ‘Ministry of Industry and Information Technology’ (MIIT) tarafından onaylandı.

Ortaya çıkan görselde de görebileceğiniz üzere iki akıllı telefon da 4G desteğine sahip. Eksperler, iki cihazdan birinin Redmi, oburunun ise Mi serisinde yan alacağını varsayım ediyor. Bu nedenle merak edilen bir mevzu da cihazlardan birinin Redmi Note 9 Pro olup olmadığı.

Onaylanan birinci cihazın sertifikası:

Sertifikası alınan iki cihaz hakkında hâlihazırda ortaya çıkan hiçbir kesin haber bulunmuyor gelgelelim Xiaomi hayranları ve teknoloji takipçilerinin birçoğuna nazaran cihazlardan birisi Redmi Note 9 Pro olarak önümüze çıkacak ama bahsi geçen vesair akıllı telefonun ne olacağına dair hiçbir iddiada bulunulmadı.

Onaylanan 2. cihazın sertifikası:

Redmi’nin yeni akıllı telefonuna dair şu anda epeyce az malumat bulunuyor lakin Xiaomi’nin bağımsız markasının epeyce kıymetli bir üyesi olacağına kesin gözüyle bakılıyor. Çoğunuzun bildiği üzere Redmi Note serisi akıllı telefonlar adeta kapış kapış satıldı ve bu da cihazın, birçok yerde en çok satılan akıllı telefon modellerinden biri olmasını sağladı. Bu nedenle Redmi Note 9 Pro akıllı telefonun da misal satış rakamlarına ulaşacağını öngörmek çok da yanlış olmaz.

Xiaomi’nin yeni şarj adaptörü de geçtiğimiz günlerde 3C sertifikasını aldı ve sertifikadan da anlaşıldığı üzere cihazın sahip olduğu özelliklerden biri de 33 W süratli şarj desteği. Buna ek olarak Redmi 9 serisi hakkında ortaya çıkan haberlere nazaran cihazın umumi özellikleri arasında MediaTek Helio G70 işlemci, 6,6 inç ekran ve 4 GB + 64 GB depolama sahası bulunuyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

Çerez Örnek