Razer, Oyun Tutkunları İçin 5G Router’ını Tanıttı

 Razer, Oyun Tutkunları İçin 5G Router’ını Tanıttı

Oyunların yükselen bant genişliği, grafik ve umumî işlemci tasarrufu, gelecekte 5G teknolojisinin en çok kullanılacağı ortamlardan birinin oyun bölümü olacağını gösteriyor. Piyasadaki en büyük oyun donanımı üreticilerinden olan Razer’ın bugün tanıttığı bir eser, 5G teknolojisinin oyun kolu için söz ettiği ehemmiyetin altını bir defa daha çizdi.

Tüketici elektroniği ortamında hizmet veren ve kendisini uzun vadedir “Oyuncular için, oyuncular tarafından” sloganıyla tanıtan Razer, Las Vegas’ta devam eden teknoloji fuarı CES 2020 kapsamında yeni bir eser tanıttı. Sila 5G Home Router ismi verilen bu eser, yüksek süratli bir ağ oluşturma cihazı. Cihaz; oyun ve done akışı için bant genişliğini otomatik olarak öncelik sırasına koyacak ve bunun yanı sıra kullanıcıların ağdaki hangi cihazın ne kadar data kullanacağını belirlemesini sağlayacak.

Razer, CES 2020’de birçok eserle önümüze çıkıyor:

CES 2020’de Sila’nın yanı sıra mobil oyun kumandası Razer Kishi, yeni oyun masaüstü bilgisayarı Razer Tomahawk ve oyun yayıncıları iş birliğiyle üretilen yeni Razer yarış simülatörü de tanıtıldı. Sila ve yarış simülatörü, şimdi fikir aşamasındayken Android ve iOS entegrasyonlu oyun kumandası Razer Kishi, 2020 yılı içerisinde piyasada olacak.

Razer yakın devranda eski çalışanlarının şirketin CEO’su Min-Liang Tan‘a yönelik tenkitleriyle de gündeme gelmişti. Eski çalışanlar, Tan’ın şirket içinde “korku” yarattığını ve kişileri şiddet ile tehdit ettiğini tez etmişlerdi. Tan, tehditlerinin “şaka” olduğunu söyleyerek tezleri reddetmişti ancak CEO, eski yılların bilakis bu yıl CES’e katılmamayı tercih etti.

Oyuncular için donanımlar üretmeye devam eden Razer, yazılım ve hizmetler konusunda geri adım attı. Dijital oyun mağazasını kapatan Razer; Ouya ve Forge TV hizmetlerini de sonlandırmıştı. Hâlâ fikir aşamasında olmasına rağmen Sila 5G Home Router’ın tanıtılan en heyecan verici eserlerden biri olduğu söyleniyor. Cihazın hem masaüstü hem de mobil oyun tecrübelerinde çok düşük gecikme vadeleri sağlayacağı belirtiliyor. Entegre bir şarj edilebilir bataryaya sahip olacak cihaz, bu sayede kullanıcı tarafından her tarafa taşınabilecek.​

Qualcomm SDX55 ve Hawkeye IPQ8072A yonga seti kullanan ve 802.11ax 4×4 Wi-Fi bağlantısındaki 4G LTE ile kullanılabilir olan cihazın 2,5 Gbps WAN, 4 tane 1 Gbps LAN ve 1 tane USB 3.0 girişi olacak. Cihazda cep telefonu temasını sağlamak için SIM kart girişi de mekan alacak.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

Çerez Örnek