Razer, El Kadar Masaüstü Bilgisayarı ‘Tomahawk’ı Tanıttı

 Razer, El Kadar Masaüstü Bilgisayarı ‘Tomahawk’ı Tanıttı

Oyun ekipmanı denince akla gelen birinci isimlerden olan Razer, CES 2020 etkinliğinde uzunluk gösteriyor. Hâlihazırda sayısız oyun faresi, klavyesi, kulaklığı ve velev oyun bilgisayarı satmakta olan şirket, bugüne kadar hiç masaüstü bilgisayar satışı gerçekleştirmemişti.

Elbette Lenovo ve Maingear ile yapılan birtakım paydaşlıklar sonucunda Razer imzası taşıyan masaüstü bilgisayarlar görmüştük lakin bu bilgisayarların hiçbiri Razer’ın büsbütün kendi üretimi değildi. İşte bu durum, 2020’nin yazında değişmek üzere.

Razer’ın CES 2020’de tanıttığı oyun canavarı: Razer Tomahawk

Razer Tomahawk isimli bu bilgisayarın özelliği külliyen yükseltilebilir kesimlerden oluşması. Başkaca bilgisayarın küçük boyutuna da değinmeden geçmeyelim. Razer Tomahawk, güya büsbütün ekran kartından oluşmuş üzere duruyor.

Peki bu bilgisayarın küçük bir kutuya sığmasını sağlayan şey ne? Razer Tomahawk, günümüz masaüstü bilgisayarlarında olmayan bir özelliğe sahip. Tomahawk, rastgele bir anakart veya masaüstü işlemciyle birlikte gelmiyor. Bunun noktasına Intel’in NUC Element donanımını kullanıyor.

Intel’in NUC Element donanımı, 45 W Core i9-9980HK işlemciye kadar destek veren bir yapıya sahip. Başkaca RAM, depolama donanımları ve Wi-Fi 6 için girişler barındırıyor. Tomahawk’ı Razer’dan sipariş ettiğinizde onların yapmaları gereken tek şey; istediğiniz güç aslını, grafik kartını, depolama ünitesini ve RAM’i cihaza takmak oluyor.

Razer’ın açıklamalarına nazaran Intel Core i7 işlemci,16 GB RAM, 512 GB SSD ve RTX-20 serisi bir grafik kartının bulunduğu bu cihaz, yaklaşık 2.300 dolarlık bir fiyat etiketine sahip olacak. Tomahawk’ı daha da geliştirmek isteyen müşteriler ise Core i9, 64 GB RAM ve RTX 2080 Üstün seçeneklerine tercih edebilecekler.

Peki Razer’ın Tomahawk’ta kullandığı Intel NUC Element donanımını tek başına almak mümkün olabilecek mi? Yanıtımız evet. Intel, NUC Element donanımını Amazon ve Newegg üzerinden satışa çıkaracak. Yani kendi bilgisayarınızı kendiniz kolaylıkla oluşturabileceksiniz.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

Çerez Örnek