Ana sayfa Donanım Razer Book 13 tanıtıldı: İşte öne çıkan özellikleri

Razer Book 13 tanıtıldı: İşte öne çıkan özellikleri

Chazda Intel Turbo Boost ile 4.7 GHz'e kadar saat hızları sağlayabilen, Intel Core i7-1165G7'ye kadar çıkan yeni 11. Nesil Intel Core işlemci yer almakta. Yeni Intel Core işlemciyle beraber Iris Xe tümleşik grafikler de geliyor. 

12
0

Razer Book 13, 1.3 kg ağırlığında bir ürün ve 1,52 cm inceliğinde. Klavye, yalnızca arzu ettiğiniz tuşları aydınlatmak ya da tüm cihazda size özel bir dokunuş sağlamak amacıyla her tuşun ayrı ayrı özelleştirilebildiği Razer Chroma RGB arka aydınlatma özelliğini taşıyor.

Klavyenin yanlarında, akıllı amplifikatör teknolojisiyle gelen ve 360 derece ses sağlamayı başaran THX Spatial Audio özelliğini taşıyor iki hoparlör bulunuyor. THX Spatial Audio, 3,5 mm kulaklıktan üstünden de mevcut. Önde ve ortada, her tıklamayı ve kaydırmayı problemsiz ve doğru hale getirmek için Windows Precision Sürücülere sahip geniş bir touchpad bulunmaktadır.

Chazda Intel Turbo Boost ile 4.7 GHz’e kadar saat hızları sağlayabilen, Intel Core i7-1165G7’ye kadar çıkan yeni 11. Nesil Intel Core işlemci yer almakta. Yeni Intel Core işlemciyle beraber Iris Xe tümleşik grafikler de geliyor.

Razer Book 13, 16 GB’a kadar bellekle beraber geliyor. Cihaz ayrıca 512 GB’a kadar SSD depolama ile kutusundan çıkıyor.

Dokunmatik modeller Intel Evo platform doğrulamasına sahip. Intel Evo özelliğini taşıyor dizüstü bilgisayarlar çalışmaya hızlı bir biçimde devam etmek için, bir saniyeden daha kısa bir süre içinde uyandırma teknolojisi kullanıyor. FHD ekranlı tasarımla pil ömründen en az 9 saat faydalanma özelliğini taşıyor olan ürün, diğer yandan 30 dakikalık şarjla 4 saatin üstünde pil ömrü sunuyor.

İki adet Thunderbolt 4 bağlantı noktası (USB-C) ile gelen ürün, ayrıca bir USB-A 3.2 Gen 2 bağlantı noktası, 3,5 mm birleşik bağlantı noktası ve tam boyutlu bir HDMI 2.0 bağlantı noktasına da saihp. Razer Book 13, Wi-Fi 6 ve Bluetooth 5.1 dahil olmak üzere en yeni kablosuz protokollere sahip Intel Wi-Fi 6 AX 201 kablosuz karta sahip.

Bu ay satışa sunualacak olan Razer Book 13, işlemci yapısına göre farklı fiyatlarla geliyor. Razer Book 13 Intel Core i5 yapılandırması 1.199.99 dolar, Intel Core i7 yapılandırması ise 1699 euro’dan satılacak.