Pundi X Blok on Blok – Fiyatı ve Özellikleri

 Pundi X Blok on Blok – Fiyatı ve Özellikleri

CES 2020 etkinliklerinin başlamasıyla birlikte teknoloji üreticileri, en yeni eserlerini tüketicilerle buluşturuyorlar. Çabucak her türlü teknolojik eserin tanıtıldığı bir fuar olan CES aktiflikleri, artık de geleceğin teknolojilerinden olan Blockchain teknolojisi ile ilgili değerli bir gelişmeye mesken sahipliği yaptı. Singapur merkezli bir kripto para şirketi olan Pundi X, şirketin birinci Blockchain destekli akıllı telefonunu tüketicilerle buluşturdu.

Pundi X, “Blok on Blok” ya da kısaca “BOB” olarak isimlendirdiği akıllı telefonunu, yerkürenin birinci Blockchain cihazı olarak lanse ediyor. Aslına bakacak olursak geçtiğimiz devirlerde kimi teknoloji üreticileri kripto para destekli akıllı telefonlar geliştirdiler ama BOB’un sahip olduğu Blockchain teknolojisi, benzerlerine orantıyla önemli bir farklılık gösteriyor.

Önünüzde, yerkürenin birinci Blockchain destekli telefonu BOB

Blok on Blok, Function X OS isimli bir işletim sistemiyle çalışıyor. Vakit zaman “f(x)” olarak da önümüze çıkan işletim sistemi, tüketicilerin güvenlik ve kapalılığını mümkün olan en üst seviyede sağladığını söylüyor. Pundi X yetkilileri, BOB’ta kullanılan işletim sisteminin kullanıcıları, “Function X” olarak isimlendirilen bir ekosisteme dahil ettiğini ve bu sayede de kullanıcıların, çevrimiçi yapacakları tüm davet ve ileti gönderimlerinin külliyen merkeziyetsiz olacağını belirttiler.

Pundi X yetkilileri, BOB’un sunduğu özellikleri tüketicilere daha yeterli anlatabilmek için bir de demo şov yaptılar. Bu demo, büsbütün Blockchainteknolojisi üzerinden gerçekleştirilen bir sesli görüşmeydi. Yapılan görüşme, Function X ekosisteminin güvenlik tedbirleri kapsamında yapıldı ve görüşme sırasında her data biti, üst seviye güvenlikle korundu. Böylece Pundi X, yerkürenin birinci Blockchain aramasını gerçekleştirmiş oldu.

Blok on Blok, modüler bir yapıya sahip ve tüketiciler, gerekli olduğu durumlarda cihaza kendileri bile müdahale edebiliyorlar. Kutusundan kişisel bir kitle birlikte çıkan BOB; anakart, ekran, kamera ve hoparlör üzere birtakım temel kesimlerin değiştirilmesine yardımcı oluyor. Bu da tekrar tüketicilerin zımnilik ve güvenliklerini önlemek için atılmış hamlelerden bir tanesi olarak önümüze çıkıyor.

Pundi X, yerkürenin birinci Blockchain destekli akıllı telefonunun bugün itibarıyla satın alınabileceğini söylüyor. Çevrimiçi alışveriş platformlarından satın alınabilen akıllı telefonun fiyatı ise 599 dolar (yaklaşık 3.580 TL + vergiler) olarak belirlenmiş durumda. Eserin direkt Bitcoin ya da Pundi X’in kendi kripto para ünitesi üzerinden satın alınıp alınamayacağı ise şu an için bilinmiyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

Çerez Örnek