PUBG 7.1 Güncellemesiyle Oyuna Botlar Alacak

 PUBG 7.1 Güncellemesiyle Oyuna Botlar Alacak

Son yıllarda yaşadığı patlamayla birlikte pek çok oyun severin gözdesi haline gelen Battle Royale oyunu PUBG sıkı yarışma ortamında getirdiği yeniliklere ara vermiyor. Oyunun yayıncısı PUBG Corporation bugün yeni bir duyuru yayınladı. Yapılacak yenilikten ve yeniliğin detaylarından bahsedilen duyuru çok sayıda oyun severe tarafından okundu.

Resmi internet sitesinden paylaşılan duyuruda “Herkese merhaba, birçok oyunda olduğu üzere, oyuncularımızın umum yetenek seviyesinin son 3 yılda değerli ölçüde arttığını gördük. PUBG oyuncuları becerilerini geliştirmeye ve gelişmeye devam ederken, birçok yeni oyuncunun erken safhalarda düşmana hasar veremeden öldüğünü sıkça görüyoruz. Bize bir müddettir genişleyen yetenek seviyesi aralığının kimi oyuncularımız için daha şiddetli bir ortam yarattığını söylüyorsunuz ve artık yardım etmem planımızla ilgili konuşmaya hazırız” tabirleri kullanıldı.

7.1 güncellemesiyle gelecek

Oyuncuların becerilerini geliştirmeleri ve PUBG’nin sunduklarından tam olarak yararlanabilmeleri hedefiyle 7.1 güncellemesiyle bir arada botları tanıtmaya karar verdiklerini aktaran ekip bu botların oyun üzerindeki olumlu ya da olumsuz tesirlerinin ne kadar güzel programlandıklarına bağlı olduğunu söyledi. Yine ekibin aktardığına nazaran oyunda botların hareketi navigasyon ağı halinde ilerleyecek. Bu sayede botlar daima olarak çevresel tehlikeleri arayacak ve bir sonraki gayeye kadar en kısa yolu bulmaya çalışacak.

Oyunun en değerli özelliklerinden biri olan çatışma kısmında da botlar konum alabilecek. Oyuncular rastgele bir çatışmada olduğu üzere birebir savaş taktiklerini kullandığında botlar mermilerden kaçabilecek. Botların nişan alma yeteneklerinin aralık aralığına nazaran değiştiğinden emin olmak için sistemlerin geliştirildiğini de burada ekleyelim. Tüm bunların yanında ilerleyen vakitlerde botların daha gerçekçi davranması ismine birtakım iyileştirmeler de ekip tarafından sistemli olarak yapılacak.  Son olarak PUBG için seri 7’nin konsollar için 29 Nisan’da başlayacağı verilen haberler arasında. O güne kadar gelecek yeni haberleri size aktarmaya devam edeceğiz.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın