PS5 İçin Bir Yüzüklerin Efendisi Oyunu Geliştiriliyor

 PS5 İçin Bir Yüzüklerin Efendisi Oyunu Geliştiriliyor

Daedalic Entertainment, The Lord of the Rings: Gollum‘un PC’lerin yanı sıra PlayStation 5 ve Xbox Series X’e geleceğini doğruladı. Oyunun şimdiki nesil konsollara gelip gelmeyeceği şimdi malûm değil, lakin 2021’de çıkması planlanan oyun, nesiller arası olarak PS4 ve Xbox One’da da oynanabilir.

The Lord of the Rings: Gollum, birinci olarak geçtiğimiz yılın mart ayında, Gollum‘un yüzüğü bulduktan sonraki hikayesini husus alan bir aksiyon-macera oyunu olarak duyuruldu. Oyun, romanların ve sinemaların öncesindeki bir hengam çizgisinde geçecek. Ayrıca Daedalic’e nazaran Gollum’un hikayesi, stüdyonun Middle-earth Enterprises ile kurduğu iştirakin akabinde geliştirilen birinci oyun olacak.

Daedalic Entertainment CEO’su ve kurucu ortağı Carsten Fichtelmann, “Hedefimiz bir hikaye anlatımı deneyimi sunmaktı. Yaklaşık 4 yıl evvel, Berkeley’de Middle-earth Enterprises’ı yakaladım ve tahminen Peter Jackson’ın 20 yıl evvel yaptığı gibi The Lord of the Rings’i lisanslamakla ilgilendiğimizi söyledim. Müzakerelerin ardından , Tolkien markası için son yıllarda ortaya çıkan sair eserlere nazaran daha hikaye odaklı şeyler yapabilen bir şirket aradıkları açıktı.” dedi.

Ne yazık ki, şu anda oyun hakkında daha çokça detay ortaya çıkmadı ancak 2021’de çıkacaksa bu yıl içinde fazlasını öğrenebiliriz. Daedalic, sanayideki en tanınmış stüdyolardan biri olmasa da, The Lord of the Rings büyük bir marka ve oyun bu yıl E3, Gamescom yahut The Game Awards üzere büyük etkinliklerde sahne alabilir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

Çerez Örnek