PlayStation 5’in Geliştirici Kiti Bir Kez Daha Ortaya Çıktı

 PlayStation 5’in Geliştirici Kiti Bir Kez Daha Ortaya Çıktı

Japonya merkezli teknoloji devi Sony’nin bir müddettir üzerinde çalıştığı yeni oyun konsolu PlayStation 5, 2020’nin sonlarına akıllıca oyunseverlerle buluşacak. Sony, yaptığı açıklamalarda yeni oyun konsolunun devrim niteliğinde olacağını ve daha çok üst seviye oyun teknolojileri içereceğini söylüyor. Hal bu türlü olunca da PlayStation 5, oyunseverler tarafından büyük bir heyecanla bekleniyor.

PlayStation 5’in teknik özelliklerin üst seviye olacağı inkar edilemez bir gerçek. Gelgelelim oyunseverler, PlayStation 5’in yalnızca teknik özellikleriyle değil, dizaynıyla da ilgileniyorlar. Gelgelelim bugüne dek PlayStation 5’in sonuncu dizaynıyla ilgili hiçbir malumata sahip olamadık.

Geçtiğimiz periyotlarda “LetsGoDigital” isimli bir platform, PlayStation 5’e ilişkin olduğunu ileri sürdüğü bir patenti kamuoyu ile paylaşmıştı. Bu patentte bölge alan dizaynın PlayStation 5’e ilişkin olduğu düşünülmüş, akabinde gelen açıklamalarla da bu dizaynın aslında PlayStation 5’in geliştirici kitine ilişkin olduğu ortaya çıkmıştı. Velev kısa bir müddet önce PlayStation 5’in geliştirici kiti, birinci defa kanlı canlı görüntülenmişti.

Şimdi yeni bir gelişme yaşandı ve PlayStation 5’in geliştirici kiti, bir sefer daha gün yüzüne çıktı. Facebook üzerinden paylaşılan manzaralar, PlayStation 5’in geliştirici kitini bir defa daha ortaya koydu. Paylaşımı yapan kullanıcı, her ne kadar gönderisinin paylaşılmamasını rica etmiş olsa da internet ortamında bu türlü bir şey mümkün değildi ve PlayStation 5’in geliştirici kiti, paylaşımı gören tüm kullanıcılar tarafından paylaşıldı.

İşte PlayStation 5’in geliştirici kitine ilişkin fotoğraflar

Paylaşılan bu manzaralarda PlayStation 5 geliştirici kitinin umumî detayları ortaya konmuş durumda. Aslına bakacak olursak bu imgeyi geçmişte de görmüştük lakin bu görsellerin en dikkat cazibeli noktası, oyun koluyla ilgili. Görünen o ki PlayStation 5 için oyun geliştiren şirketler, şu an için PlayStation 4‘te kullanılan oyun koluna ziyadesiyle benzeyen bir ekipman kullanıyorlar.

Bu tasarım PlayStation 5’i yansıtıyor mu?

Bazı oyunseverler, PlayStation 5’in geliştirici kitine ilişkin dizaynın PlayStation 5’e de ilişkin olabileceğini düşünüyorlar. Fakat açık konuşmak gerekirse bu türlü bir durum çok da mümkün değil. Zira Sony, PlayStation serisinde geliştiriciler için başka, tüketiciler içinse farklı bir tasarım hazırlıyor. Hal bu türlü olunca da hem PlayStation 5′ geliştirici kiti hem de oyun koluna ilişkin bu tasarımı, ilerleyen periyotlarda raflarda görmeyeceğimizi söyleyebiliriz.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

Çerez Örnek