PlayStation 5 Logosunun Tasarımının Altında Yatan İki Neden

 PlayStation 5 Logosunun Tasarımının Altında Yatan İki Neden

7 Ocak itibarıyla başlayan yerkürenin en büyük tüketici elektroniği fuarı CES 2020, yerkürenin en büyük teknoloji üreticilerini ağırlıyor. Şirketler birer birer yeni teknolojilerini tanıtıyorlar ve hengam zaman da uzun devrandır konuşulan teknolojileri hakkında yeni detaylar sunuyorlar. CES 2020 aktifliklerine katılan teknoloji devlerinden bir tanesi olan Sony, bu aktiflik kapsamında PlayStation 5’in logosunu ve mutlaklaşan özelliklerini açıkladı.

Aslına bakacak olursak Sony, CES 2020 kapsamında yaklaşmakta olan oyun konsoluyla ilgili yeni bir şey açıklamadı. Zira PlayStation 5’in logosu neredeyse PlayStation 4’le birebirdi. Başkaca PlayStation CEO’su Jim Ryan’ın açıkladığı PlayStation 5’in mutlaklaşan özellikleri, esasen geçtiğimiz periyotlarda şahsen Sony tarafından açıklanmıştı. Yani oyunseverler, Sony’nin CES 2020 etkinliklerinde beklediklerini bulamadılar.

Sony, CES 2020 etkinliklerinin akabinde toplumsal medyanın gündemine oturdu. Zira oyunseverler, PlayStation 5’in logosunu topa tuttular ve velev önemli mealde dalga geçtiler. Ama bu vaka, bu kadar kolaya indirgenmemeli. Zira Sony’nin Instagram hesabından da paylaşılan logo, bugüne kadar bir oyun şiketinin paylaştığı en fazla beğeni alan gönderi oldu. Sony’nin bu paylaşımı, şu ana kadar 5 milyondan ziyade beğeni almış durumda.

İşte Sony’nin Instagram hesabından yapılan o paylaşım

Sabah saatlerinde sizlerle, PlayStation CEO’su Jim Ryan‘ın Japonya merkezli bir internet sitesine röportaj verdiğinden bahsetmiştik. Şimdiyse Ryan’ın verdiği röportajın farklı bir kısmını ele alacağız. Ryan, yaptığı açıklamalarda PlayStation 5’in logosunun PlayStation 4’e neden bu kadar benzediğiniaçıkladı.

Ryan, PlayStation’ın tutarlılığı ziyadesiyle önemsediğini söz ediyor. Şirket bu yüzden de PlayStation 5 için bambaşka bir logo tasarlamayı düşünmemiş ve böylece de oyunseverlere, önemsedikleri tutarlılıkhissini vermeye çalışmış. Lakin PlayStation 5’in logosunun PlayStation 4’e bu kadar benzemesinin altında yatan tek sebep bu değil.

PlayStation’ın bir numaralı ismine nazaran PlayStation sahiplerinin, kendilerini bir topluluğun modülü olarak görmesi gerekiyor. Sony, oyunseverlere bu hissi yaşatabilemek için de PlayStation 5’in logosunu PlayStation 4’e ziyadesiyle benzetmiş. 100 milyondan ziyade PlayStation 4 sahibi olduğunu hatırlatan Ryan, bunun çok büyük bir topluluk olduğunu ve göz arkası edilemeyeceğiniifade etti.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

Çerez Örnek