Oyunu Hissettiren Koltuk: Arcadeo Oyuncu Koltuğu

 Oyunu Hissettiren Koltuk: Arcadeo Oyuncu Koltuğu

Son 10 yılda oyun bölümünün ne kadar yol kat ettiğini ortaya çıkan yeni ekipmanlar ve harcanan devasa paralarla çıplak gözlerimizle görebildik. Gelgelelim hiçbir şeyin sonu olmadığı üzere oyun bölümünün ve bu kolun de hayatımıza sunacağı teknolojilerin bir sonu bulunmuyor.

Bu kere CES 2020 etkinliğinde tanıtılan ve dikkatleri üzerine çekmeyi başaran teknoloji, oyun oynarken yaşanan deneyimi çok daha üst seviyelere taşıyabiliyor. Pekala bunu nasıl sağlıyor? CES 2020’de tanıtılan yeni eser, oynadığınız oyunun seslerine nazaran size gerçekçi his verme deneyimi sunuyor.

Oynadığınız oyunu hissettiren koltuk: Arcadeo oyuncu koltuğu:

Arcadeo oyuncu koltuğu, piyasadaki oyuncu koltuklarının çok çok ötesine geçmeyi başaran bir özelliğe sahip. Bu koltuk, oyunda siz ateş ettikçe, etrafınızda bir şeyler patladıkça yahut emsal rastgele bir ses çıktıkça koltukta bulunan sistem sayesinde sizi titretiyor.

Arcadeo oyuncu koltuğu, sırt ve koltukta yekunda 10 adet dokunsal cihaz bulunduruyor. Bununla birlikte oyundan gelen sesleri ayırt edebilmek ve bunları fizikî titreşimlere çevirmek için 16 çekirdekli bir işlemciyi barındırıyor. Başkaca koltukta bulunan her bir cihaz dilediğiniz formda mobil pratik üzerinden ayarlanabiliyor.

Arcadeo oyuncu koltuğunun en düzgün yanı ise sırf oyunlarda çalışmıyor olması. Koltuk, titreşimleri sırf sesi kullanarak oluşturduğundan her platformda kullanılabiliyor. Yani dilerseniz sinema yahut seri izlerken de bu koltukta oturarak izleme deneyiminizi daha da üst seviyelere çıkarabilirsiniz.

Tanıttığı yeni koltukla merak uyandıran Arcadeo, CES 2020 etkinliğinde koltuğun küçük bir modelinin de piyasaya sürüleceğini açıkladı. Yani boyunuz bu tıp bir koltuk için yerinde değilse Arcadeo oyuncu koltuğunun daha küçük modelini satın alabilirsiniz.

Arcadeo Gaming, tanıttığı yeni oyuncu koltuğunu bu yılın ilerleyen aylarında piyasaya sürmeyi planlıyor. İzlediğiniz ve gördüğünüz her şeyi hissetmenizi sağlayan koltuğun fiyatı ise 800 dolar (KDV hariç yaklaşık 4.700 TL) olarak belirlenmiş.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

Çerez Örnek