Steam, 17 Eylül’de Yeni Görünümüne Kavuşuyor
5 Eyl, 2019 1:47 tarihinde eklendi

Steam, 17 Eylül’de Yeni Görünümüne Kavuşuyor

Steam, 17 Eylül’de Yeni Görünümüne Kavuşuyor

Steam hesabı bulunmayan herhangi bir oyuncu var mı? Bizce yok. Bilgisayar oyuncuları için adeta sosyal medya olmuş bir platform olan Steam, uzun zamandır haiz olduğu görünüşü değişiklik yapma kararı aldı.

Valve Steam için 17 Eylül 2019 tarihinden itibaren katılabileceğiniz bir beta sürümü yayınlayacak. Bu beta sürümü ise Steam kütüphanenize yepyeni bir görünüm kazandıracak.

Yıllardır kütüphaneleri için yeni görünümler arayan oyuncular Valve’a bu isteklerini iletmekle uğraşıyorlardı. Bazıları ise web üzerinden üçüncü parti temalar indiriyor ve yeni görünümlere sahip oluyorlardı. Oyuncuların şu anki tema hakkında en büyük şikayetleri ise erişilebilirlik kolaylığının çok iyi durumda olmaması.

Blog yazısında “İyi bir kütüphane toz tutmamalıdır.” cümlesine yer veren Steam, kütüphanede aradığınız her şeyi bulabilmenizi ve iyi zaman geçirmenizi amaçlıyor. Yeni görünüm ile de oyunlarınızla ilgili en güncel bilgilere ulaşabilecek, arkadaşlarınızla oynayacak oyun aradığınızda veya oyununuzun oyun topluluğunda neler olup bittini öğrenmek istediğinizde kütüphaneniz bunları size kolayca gösterecek.

Valve, eski oyunlarınızı unutmanızı istemiyor:

Bir anlamda da Valve’ın fakatçladığı şey eski oyunlarınızı unutmamanızı sağlamak. Valve de bu amacını gerçekleştirmek için yeni betaya bu mevzuda biroldukça yenilik getirmiş.

Steam’in şu anki halinden memnun olmadığımızı söylemiyoruz. Fazlaca mütevazı ve düzenli. Sol tarafta oyunların sıralaması varken sayfanın geri kalanı seçili oyun ile alakalı bilgilere ayrılmış durumda. Fakat tasarım biraz eski.

Yeni Steam kütüphanesinde listeniz sol tarafta bulunmaya devam edecek. Ancak yepyeni bir ana sayfaya haiz olacağız. Bu ana sayfa grafiksel açıdan zengin görünüme sahip olacak. Yeni ana sayfa yardımıyla oyun güncellemelerinize, son oynadığınız oyunlara ve arkadaş aktivitelerine kolayca erişim sağlayabileceksiniz.

Önceden oynadığınız oyunlar kim bilir güzelleşmiştir:

Kütüphaneye gelen yeni bir özellik de eski oyunlarınıza bir şans daha vermenizi sağlayabilecek özellikte. Yeni güncelleme ile bir oyunun güncellenip güncellenmediğini görmek dışında yeni gelen ‘Etkinlikler’ özelliğiyle bu güncellemenin ne işe yaradığını görebileceksiniz.

‘Etkinlikler’ kısmınün tek özelliği yalnızca bu değil. Oyun geliştiricileri artık yeni etkinlik oluşturabilecekler ve oluşturulan etkinlikler oyuna sahip oyuncuların kütüphanelerinde belirecek. Oluşturulabilecek etkinliklere ise canlı yayınları, topluluk mücadelelerini ya da herhangi bir hayran resmini paylaşmak örnek verilebilir.

Steam’in yeni görünümüne haiz olmak için 17 Eylül’ü sabırsızlıkla bekleyeceğiz. Beta ile gelecek yeniliklerin tüm bunlarnı okumak için Steam’in yayınladığı blog yazısına buradan ulaşabilirsiniz.

Like

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *